Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

РЕГІОНАЛЬНУ ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН

затверджуватимуть крайові обранці

На розгляд депутатів Закарпатської облради підготовлено проект рішення «Про Регіональну програму розвитку земельних відносин у Закарпатській області на 2018 – 2020 роки».

Автор програми – Головне управління Держгеокадастру в Закарпатській області, а головною метою було створити такі правові й організаційно-економічні умови, які би стимулювали прагнення кожного власника чи користувача земельної ділянки до її ефективного використання, підвищували відповідальність за охорону земель, спонукали громадян до посвідчення права власності на землю і тим самим сприяли розвиткові ринкових відносин. У кінцевому підсумку це має підвищити добробут громадян та сформувати потужний соціальний прошарок власників.

Основними заходами програми є: встановлення та зміна меж адміністративно-територіальних одиниць; складання планів земельно-господарського устрою території населених пунктів; інвентаризація ділянок держпідприємств та органів державної влади, в користуванні яких вони перебувають, але права на них не зареєстровані у встановленому законом порядку; інвентаризація та нормативна грошова оцінка земель населених пунктів; оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів.

Чому все це необхідно робити? Бо одна з проблем, що стримують розвиток земельних відносин у області, – необхідність змін та встановлення меж населених пунктів. Так, із 608-ми зміни меж потребують 307 населених пунктів краю. Є також потреба в планах земельно-господарського устрою території населених пунктів, які складаються на основі ген­планів населених пунктів; проведенні інвентаризації земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення за їх межами. Ці роботи проводилися на старих планово-картографічних матеріалах 60 – 70 років минулого століття. Відповідно, слід провести й нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, адже підтримання її в актуальному стані – це основне джерело сталих бюджетних надходжень від плати за землю. У свою чергу оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000 та 1:5000 поліпшить топографо-геодезичне забезпечення, що є основним картографічним ресурсом для ведення Державного земельного кадастру, моніторингу використання та охорони земель, містобудування. Однак проблемою є невідповідне фінансове забезпечення реалізації заходів земельної реформи; недостатнє залучення інвестицій та впровадження прогресивних технологій.

Згаданою програмою передбачається проведення робіт із інвентаризації земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення (крім земель лісогосподарського призначення) за їх межами на площі 50,1 тис. гектарів, що дасть змогу збільшити надходження від плати за землю. Загальна сума, передбачена на фінансування програми, становить 58598 тис. грн, у тому числі з обласного бюджету – 500 тис. грн, з місцевих –58098 тис. гривень.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...