Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

РЕСТАВРАТОР, ЩО МАЛЮЄ

Олександру Балогу виповнилося 70

7 серпня в музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді відкрили ювілейну виставку художника-реставратора Олександра Балога, приурочену до 70-ліття майстра.

Експозиція налічує 52 картини, більшість із яких – пейзажі. Утім є тут і кілька натюрмортів. А ось портрети, зізнається автор, не любить: «Проте я намалював автопортрет заради брата, який довго мене вмовляв. Насправді найбільше мені до вподоби пейзажі та міські фрагменти». Крім художнього доробку, Олександр Йосипович представив фото 16-ти реставрацій.

Професійної мистецької освіти в нього немає, однак упродовж 10 років майстерність переймав у студії Золтана Баконія поруч із Кашшаєм, Шолтесом, Томчанієм. Доля ж склалася так, що 26 років пропрацював реставратором у музеї.

У станковому живописі автор віддає перевагу пастелі, акварелі, олії. Ділиться: «Стараюся реально малювати, але в палітрі тяжію до фіолетового й синього. Ось зелений не люблю – використовую його лише тоді, коли треба». Зазвичай художник робить зарисовку, а завершує полотно вдома – тоді, каже, ніщо не заважає, бо малювати любить на одному подиху. «Мої роботи для мене завжди незакінчені, але виправляти їх  не люблю – тоді вони виходять замучені, – зауважує Олександр Балог. – Моя творчість – то відпочинок. Я відключаюся від усіх проблем. Реставрація – це робота, а ось малюнок – для душі».

Під час відкриття виставки лунало чимало схвальних відгуків про творчий доробок митця, привітати ювіляра прийшли рідні, друзі, знайомі. Заступник голови Закарпатської організації Національної спілки художників України Микола Шете зазначив: «Своїм картинам він віддає душу. Не так важливо передати те, що бачиш, важливіше показати те, що говорить твоє серце. Роботи Шандора Балога дуже достойні, бо хоча він і професійний реставратор, його художні полотна також порадують око багатьох».

Виставка триватиме в етнографічному музеї до 25 серпня.

Ксенія ШОКІНА

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...