Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Різдвяний піст розпочинаємо сьогодні

Різдвяний піст – останній багатоденний у нинішньому році. Для християн східного обряду він розпочинається сьогодні, 28 листопада, і закінчиться в суботу 6 січня, триває 40 днів. Його ще називають Пилипів, тому що починається після дня пам’яті святого апостола Пилипа. Люди постять, щоб віддячити Богу за зібраний урожай та підготуватися до Різдва Христового.

У період Різдвяного посту необхідно утримуватися від м’яса, молока, яєць, сиру, вершкового масла, а в деякі дні – й від риби.

До Дня святого Миколая постити слід за правилами Петрівського посту – в понеділок, середу і п’ятницю можна вживати рибу, олію. Після Миколая і до самого Різдва дозволено їсти рибу в суботу й неділю, а з 2 по 6 січня піст підсилюється, тобто не можна вживати рибу навіть у суботу й неділю.

Під час посту в церкві не проводять обряди хрещення та вінчання. Адже він передбачає не лише обмеження в їжі, а й певний внутрішній настрій, духовне очищення, інакше перетвориться на дієту. Справжній піст пов’язаний із молитвою, покаянням, прощенням образ, викоріненням злих думок, утриманням від спокус і пороків, відмовою від розважальних заходів.

Хворим людям, вагітним і годуючим жінкам, а також дітям дозволяється послаблення посту. А тому, перш ніж постити, обов’язково порадьтеся з лікарем, а також священиком. Адже піст полягає не в тому, що ми їмо, а в тому, що можемо пожертвувати заради віри і Бога, не завдаючи шкоди своєму здоров’ю.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...