Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

розписані вручну ГОДІВНИЧКИ

вручили дітлахам у Берегові

Холоди – серйозне випробування для пернатих. На підтримку зимуючих птахів лісівники ЗОУЛМГ організували акцію «Кожному птаху – годівниця та домівка у закарпатській столиці».

Однак в Ужгороді акція не зупинилася і продовжилася на теренах Іршавського, Виноградівського, Рахівського, Берегівського районів. Так, перед Новим роком на святкових урочистостях презентували ексклюзивні пташині їдальні малечі Яношівської та Берегівської ЗОШ І – ІІІ ступенів і дитсадківцям.

Дерев’яні, розписані художницею Наталією Хухрою екологічно чистими фарбами, – ці годівнички є справжніми витворами мистецтва. Врятувати птахів від голодної смерті просто: треба розвісити годівнички й не забувати поповнювати їх відповідним кормом. Ця акція – лише частина комплексу заходів, які завершаться у квітні святом до Міжнародного дня птахів.

«Годівниця повинна мати дах, бажано пологий, щоб із нього опади могли вилучатися. Обов’язково мають бути бортики, щоб корм не зносило вітром. Краще робити годівнички невеликих розмірів, тому що наше завдання – підгодовувати саме маленьких пташок, синичок і горобців. Сороки та ворони й так мають де підживитися взимку», – розповіла учням інженер по рекреаційному благоустрою Берегівського держлісгоспу Світлана Черничко.

Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але воно має бути несмаженим. Дрібним птахам із маленьким дзьобом важкувато добути ядро зі шкаралупи, тому варто дещо потовкти насіння. Крім того, годівнички можна наповнювати просом, подрібненим кукурудзяним зерном. До речі, якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. До такого імпровізованого «столу» теж злітатимуться пернаті, хоча дятлів і повзиків за ним не побачиш. Ці люблять пригощатися на підвішених годівничках. До корму в невеликій кількості можна підмішувати насіння маку. Ним люблять ласувати чижі й зеленяки. Для дроздів викладайте на сніг шматочки яблук і грушок. Салом, топленим жиром, крихтами тістечок, печивом тощо теж можна сміливо ділитися з птахами взимку.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...