П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

РОЗВИНУТА УЯВА, ТОЧНИЙ ОКОМІР І КОМУНІКАБЕЛЬНІСТЬ –

складові успіху для кравчині

Девіз цієї скромної жінки – своїм трудом дарувати людям гарний настрій і шанс стати елегатними й стильними.

Приватний підприємець Наталія Кирилова з Берегова – класний модельєр. У неї в руках усе горить – був свідком, як сумлінно працює. Вона добре розуміється у швацькій справі загалом, тож земляків хоче бачити по-сучасному одягненими. Не має значення, де купують вбрання: у бутіках, на ринку, в секонд-хендах чи обшивають їх приватні кравчині, але обновки мають бути витончені та досконалі. Від душі радіє, коли побачить розкішну річ, бездоганну модницю чи статного чоловіка у класичному костюмі.

Прискіпливий погляд на моду не випадковий. Бо свого часу так наставляли її у Берегівському профтехучилищі, де опанувала фах швачки. З дитинства ця справа їй подобалася. Згадує, як одного разу ляльку одягнула в сарафан – тоді й зрозуміла, що це її покликання. У шкільному віці її вироби ставали оригінальнішими. Ну а після закінчення училища пішла працювати на швейне виробництво. Однак там довго не затримувалася, бо мала погляди, які не завжди збігалися з начальницькими. Тож чотири рази звільнялася та стільки ж разів поверталася.

«А як учергове пішла, більше переступати прохідну фабрики бажання не мала, – зізнається пані Наталія. – Вирішила працювати на себе. Тим паче, колеги казали, що руки маю золоті». Перед тим у мікрорайонівській майстерні трохи попрактикувалася з добродушною та чесною наставницею Мариною Гордою. Адресує їй тільки найкращі слова, бо багато чого навчила Наталію.

– Що у вашій роботі найголовніше? – запитую кравчиню.

– Успіх залежить від якості роботи, – каже Н. Кирилова. – Для виготовлення якісних швейних виробів треба володіти наочно-образною уявою, мати точний «окомір» і класичне світосприйняття. А ще необхідно бути комунікабельною, проявляти інтерес до нового, аби з клієнтом завжди знайти спільну мову. Якщо цього немає, то рано чи пізно бізнес доведеться згорнути. Кравець – це такий собі художник, архітектор, який має зі смаком одягнути людину.

Моя співрозмовниця орендує невеличку приватну майстерню. Вона задоволена місцем розташування – квадратура вельми компактна, все розкладено акуратно та під руками. Люди сюди приходять різні. Згадує, як одному молодому чоловікові ремонтувала пальто. Він узяв виріб, а наступного дня прийшов знову, аби дещо перешити. Як виявилося, удома все ретельно переглянув і навідався знову. І так кілька разів поспіль. Допитувався, скільки кравчиня дає років гарантії? Йому жартома відповіли: якщо не носитиме – на все життя. Усміхнувшись, сказав, що це його влаштовує. Потім приніс ледь не весь свій гардероб.

«Були й інші колоритні історії, – веде далі берегівчанка. – Якось один замовник приніс згорток матерії, аби пошити штани. Залишив на столі, а сам відлучився. Через три дні повернувся та сказав, що у сувої …забув пляшку домашнього вина. Я розгорнула – і справді, там були два літри хмільного напою. Забрав і знову пропав. Десь аж через тиждень завітав, і вже нікуди його не відпустила, доки мірку не зняла».

За словами Н. Кирилової, сучасний майстер має бути і модельєром, і технологом, і креслярем, і розкрійником, аби провести всі необхідні маніпуляції з тканиною та швидко пошити виріб. Професіоналізм визначається умінням застосувати новаторські та класичні технології крою і шиття. Бо, наприклад, пошив верхнього одягу налічує більше 250 операцій. Тепер уявляєте, скільки доведеться наморочитися, аби на плечах клієнта доладно сидів костюм?

Слухаючи розповідь пані Наталії, мимоволі спостерігаю за її вправними рухами. А очі бігають за всім, що діється в майстерні: тут і сувої полотна, і різних марок ножиці, швейні машинки та купа різнокольорових ниток, іншого інвентарю, продукції, яка чекає своїх господарів. Найбільше речей уживаних, адже чимало людей навідується, аби дати їм життя. Бо нове не кожному по кишені. Каже, що вироби радянської епохи були добротніші та міцніші, нині неякісних швацьких витворів – хоч відбавляй. Буває, що день-два їх поносив – і розходяться по швах. Такого ширвжитку, та ще й під брендами серйозних фірм, раніше не траплялося. Китайське барахло вже оскому набило, але українці все одно його купують. Під завісу нашого інтерв’ю запитую, звідки таке аристократичне прізвище, невже у нашому місті жили титуловані Кирилови? «Ні, не жили, – відказує вона та додає, що її чоловік за національністю молдаванин. – Але його зараз удома немає, він у довготривалому від’їзді…» Натомість я зробив висновок, що вони розлучилися, про що й запитав. Лукаво усміхнувшись, симпатична кравчиня зронила фразу, мовляв, «моє серце наразі вільне». Відтак повідала історію, як із сестрою поїхали в Молдавію збирати яблука. Там познайомилася з гарним молодим чоловіком, якого опісля привезла в Берегово. Згодом вони одружилися, і народилося двоє чорночубих красенів-синів – Юліан і Мартин, старший із яких ходить у 11 клас.

Я вдячний, що майстриня погодилася привідкрити двері у світ свого міні-ательє, яке, слід сподіватися, згодом розростеться. Однак професійні секрети й тонкощі, шановна пані Наталю, тримайте при собі!

Михайло СИНЬООКИЙ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...