П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Серцево-судинні недуги мають 65%

дорослих закарпатців

29 вересня відзначався Всесвітній день серця. За статистикою, захворювання серцево-судинної системи посідають перше місце у світі й є причиною 17,5 мільйона смертей щорічно. Україна, на жаль, у цьому плані займає перше місце в Європі – в 6-ти з 10-ти смертей винна саме ця патологія.

Основні фактори ризику розвитку таких захворювань – це артеріальна гіпертензія, підвищений рівень холестерину крові, надмірна вага, гіподинамія, тютюнокуріння і стреси. 65% дорослих закарпатців мають серцево-судинні недуги, щороку в області від них гине до 8600 людей, а це 25 чоловік щоденно!

За словами головного лікаря обласного клінічного кардіологічного диспансеру Романа Соскиди, понад 300 тисяч краян мають гіпертонію, а 250 тисяч – ішемічну хворобу серця. А одна з найнебезпечніших патологій – інфаркт міокарда, який щороку забирає життя понад 1000 закарпатців, – ефективно лікується. Єдина умова – своєчасно, протягом 10 – 15 хвилин, викликати «швидку» при перших же ознаках інфаркту. На порятунок є всього кілька годин, за які медики повинні встигнути зняти кардіограму, провести за необхідності тромболізіс (розчинення тромбів, що закривають кровоток) та доправити хворого в медзаклад, де на нього вже чекатимуть у операційній.

Медики кардіодиспансеру проведуть необхідну маніпуляцію, яка дозволяє відновити кровоток: через невеличкий розріз на шкірі в судину імплантується стент (мініатюрний розширяючий, підтримуючий каркас), і вже за кілька годин людина може повертатися до звичного життя.

Роман Соскида підкреслює: всім пацієнтам ця процедура проводиться безкоштовно, а хворі, які доправляються в ургентному стані, повністю забезпечені необхідними стентами. Зараз диспансер надає допомогу 24 години на добу, 7 днів на тиждень та 365 днів у рік.

Поки згадані маніпуляції здійснюють тільки в Ужгороді в обласному кардіодиспансері, але вже найближчими місяцями відкриють ще одну таку операційну в Хусті. Це дозволить значно скоротити час транспортування пацієнтів до медзакладу, а відтак ефективно усувати наслідки небезпечних серцевих станів.  

Для довідки. Ознаки інфаркту такі: в серці з’являється сильний біль, а нітрогліцерин, валідол його не знімають. Біль постійно поширюється, триває годинами, може бути під лопаткою, за грудиною, віддавати в шию, руку. Також з’являється почуття неспокою, страху, збліднення шкірних покривів, зміна артеріального тиску (спочатку він підвищується, а потім падає), все це супроводжується запамороченням, відчуттям слабкості, непритомністю. Не чекайте, що «само пройде», негайно викликайте «швидку»!

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 


...