Четвер
26 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ШАХОВА ЕЛІТА БОРОЛАСЯ

ЗА КУБОК РЕША

З ім’ям мецената Йозефа Реша пов’язана ціла віха в розвитку закарпатських шахів. Він народився у місті над Латорицею, тут пройшли його найкращі молоді роки. Потім був виїзд на історичну батьківщину в Німеччину, надзвичайно успішна бізнесова кар’єра. На початку нульових років Йозеф вирішив, що настав час віддячити рідному Мукачеву.

Тут розпочався справжній Ренесанс шахової культури. У клубі, який в умовах кризи відверто занепадав, здійснили євроремонт, закупили сучасний інвентар та електронні годинники, невдовзі тут запрацювала дитячо-юнацька шахова школа…

6 червня пан Йозеф подолав чудовий життєвий рубіж – 60-річчя. З цієї нагоди 3 червня на центральній площі Мукачева просто неба відбувся Кубок Реша. Власне, він започаткований 14 років тому й проводиться щорічно, але тепер мав особливий – ювілейний статус! Змагання виявилося одним із найсильніших за останнє десятиліття. Вшанувати ювіляра та поборотися за пристойні призи вийшли 56 гравців, серед яких міжнародний гросмейстер, 4 міжнародні майстри, 3 майстри ФІДЕ та 20 кмс. Спортсмени змагалися в 9 турів швидких шахів.

Беззаперечному фавориту, міжнародному гросмейстеру Сергію Овсеєвичу перемога, як і прогнозувалося, дісталася досить легко. Він поступово «знімав із дистанції» всіх конкурентів і зі стовідсотковим результатом – 9 очок із дев’яти можливих – став володарем Кубка. Доля другого місця вирішувалася в партії Ворович – Балога, в якій спортивна удача опинилася на боці Михайла Балоги. З 7 очками він виграв другий приз. Приємною несподіванкою стало третє місце багаторазової чемпіонки області Ольги Юшко, яка набрала 6,5 очка й випередила чотирьох міжнародних майстрів.

У турнірі були ще дві призові номінації. Найкращими з ветеранів (60 років) стали Аркадій Ворович, Анатолій Карнаух та Василь Ганзе. Серед школярів до 16-ти у призери потрапили Андрій Іжак, Вадим Петровський та Валадіс Пеппас.

Кубок для переможця, медалі на призи найуспішнішим спортсменам на закритті турніру вручав особисто ювіляр. Захід був відмінно організований і став знаковою подією у шаховому житті нашого краю.

Аркадій ВОРОВИЧ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2017
 


...