Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЩАСТЯ, ЩО ПРИЙШЛО

з підковою

У дитинстві багатьох із нас виховували словами: «Якщо погано вчитимешся, будеш хіба двірником або конюхом». Нашого героя це не налякало, бо пов’язав своє життя з кінною справою. Він переконує, що не помилився, бо саме коні завжди були його найвірнішими друзями.

Іван Тарчинець із села Подобовець Міжгірського району інтерес до них «підхопив» ще з дитинства. Його хрещений батько був конюхом, тож ці тварини привернули увагу хлопчика. Дорослішав – і зростала й прив’язаність до них. «У коней цікава поведінка. Незалежно від віку, вони завжди емоційні й не приховують свого позитиву. Лошата народжуються зовсім сліпими, однак уже з перших хвилин стають на ноги. До прикладу, Зірочка  (одна з підопічних мого співрозмовника) потрапила до мене доволі маленькою і слабкою, тому вирізнялася заляканістю. Відтоді мені стало цікаво вчитися розпізнавати реакції коней на навколишній світ, на людей, які їх оточують. Зараз ця тварина вирізняється винятково добрими рисами», – розповідає Іван Тарчинець. До слова, поки ми спілкувалися, Зірочка не раз виявляла свій дружній характер.

Під час розмови на обличчі нашого героя неодноразово з’являлася щира усмішка. Запевняє, що тільки з такими емоціями може розповідати про своїх тварин. Він ставиться до них не просто з любов’ю, а з повагою, бо вважає їх соціальними створіннями, для яких увага та спілкування є не менш важливими, ніж для людей. «Я не знаю, за що коней можна не любити. Гадаю, це саме той вічний двигун, який намагається винайти людство. Кінь і собака досі не втратили свою роль.

А ще Іван Тарчинець навів цікавий факт: сьогодні кінськими силами вимірюють потужність автомобілів. Таке позначення сягає сивої давнини, коли тільки почали вигадувати автоматизований транспорт. До прикладу, потяг міг замінити близько двадцяти коней.

«Я завжди із захопленням спостерігатиму за їхньою поведінкою. Коли молоде лоша потрапляє до табуна, то одразу прибивається до іншого такого ж, як він, і поволі починає брати приклад. Найстарший кінь тримає певний «матріархат» у своєму середовищі. Так вийшло із Зіркою, котра вже не один десяток років є головною в конюшні. А ще мене вражає їхня відданість і сміливість. Через природний табунний інстинкт вони не підпустять хижого звіра до молодого лошати. Навіть три коні – це вже певний табун, де кожен намагається захищати один одного», – зазначає пан Іван. Він понад усе цінує їхню вірність, відсутність негативних емоцій та заздрості. І насамкінець додав вислів, у якому вбачає своє кредо у ставленні до всього живого: «Давно й безповоротно минули ті часи, коли людина залежала від природи, зараз природа залежить від людини».

Даніїл САМСОНОВ,
студент відділення журналістики

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...