Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ЩО ЧЕКАЛО УКРАЇНУ В 2017 РОЦІ?

Астрологи обіцяли і смерть Путіна, і зникнення з обігу долара…

Старий анекдот:
– А це правда, що шахіст Петросян виграв у лотерею тисячу карбованців?
– Правда, але не шахіст Петросян, а футболіст «Арарата» Акопян, і не тисячу, а десять тисяч, і не карбованців, а доларів, і не в лотерею, а в карти, і не виграв, а програв.

Нині цікаво перечитувати прогнози, які робилися напередодні тоді ще нового 2017-го. Аналітики, експерти, астрологи, мольфари, нумерологи, старці висували свої версії щодо найближчого майбутнього країн та націй. Що з того справдилося, а що ні – вже можемо судити, бо рік добігає кінця.

Почнемо з аналітиків, які роб­лять прогнози на базі економічних та політичних тенденцій.

Політологи: без донецького вугілля нас чекає катастрофа

Серед прогнозів на 2017-й – продовження закупки вугілля з шахт непідконтрольного Донбасу. На думку відомого політолога, Донбас поставляє мільйони тонн вугілля в Україну, спроба припинити це («як це роблять деякі політичні сили») може призвести до енергетичного колапсу, катастрофи. Аж виявилося, що Україна обходиться без вугілля з окупованої території. Кажуть, хтось від цього виграв, хтось програв, але принаймні Україна «непоправного удару» не відчула.

Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель спрогнозував напівпаралізований стан Верховної Ради України, протистояння президентської та парламентської гілок влади, непродуктивність законодавчої роботи. У 2017-му казав він, проти Президента буде відкрито два фронти – парламентський і «олігархічний». Олігархам, мовляв, набридла концентрація в руках глави держави всієї влади.

Ще один прогноз – розпад коаліції, політична війна між БПП і «Народним фронтом». Вадим Карасьов «обіцяв» у другій половині року парламентські перевибори під тиском Заходу. Чи справдилися прогнози? Тут як кажуть, без коментарів.

Астрологи пророчили нам землетрус і безвіз наприкінці року

Якщо економістам та політологам доводиться забезпечувати якісь конкретні формули, то астрологам легше. Спробуй заперечити, скажімо, такі пояснення: «Починається рік із астрологічної конфігурації Тау-квадрат. На двох кінцях гіпотенузи перебувають Уран і Юпітер. Поряд із ними Сонце і ретроградний Меркурій… Це значить, що в соціальній, економічній та політичній сферах напруга, пов’язана з цією конфігурацією, спаде тільки навесні 2018 року…»

Або «Привертає увагу міцне становище управителя гороскопу, Сатурна у Водолії, який, набравши максимальну кількість балів, є альмутеном карти…»

Але врешті астрологи мусять переходити на зрозуміліші меседжі й говорити на теми, які цікавлять людей, – майбутнє політиків, долю Донбасу, можливість катастроф.

Астролог міжнародної категорії Юрій Буянов запевняв, що в 2017-му Україну, та й світ загалом, чекають важкі часи. У лютому–березні почнуться викриття, 2017-й – це рік півня, який своїм кукуріканням провіщає світло, тому «люди темряви», які перебувають при владі, будуть змушені піти. Їм на зміну, запевняє астролог, прийдуть харизматичні лідери з новими задумами та ідеями. Хто ж є носіями нових ідей в Україні? Звісно, натякав астролог ще у грудні 2016 року, це Міхаель Саакашвілі та Юлія Тимошенко! Їх може чекати шалений успіх у 2017-му. А ще 2017-й стане останнім для президентства Путіна. Цього року його скинуть (мали скинути) шляхом двірцевого перевороту, а якщо ні, то почнеться третя світова війна! Для України цей рік спов­нений катаклізмів – землетрус або в Карпатах, або в Одеській області й Криму. Трапитися він мав у першій половині 2017-го. Однак є й хороша новина, втішав астролог. З горем пополам наприкінці року буде прийнято безвіз для України!

За прогнозами нумеролога Людмили Жукової,  у травні й грудні цьогоріч ми мусили відчути суттєвий позитивний вплив на події в Україні з боку сусідніх країн. Вона навіть називала конкретні країни – Литву, Білорусь, Угорщину!

Серед передбачень – війна між МВС, СБУ, ГПУ, САП, НАБУ

Різні астрологи були одностайні в кількох передбачених речах – запровадження безвізу і «відставка» головного банкіра України Валерії Гонтарєвої. Правда, фінансові прогнози від астрологів не дуже точні – падіння гривні на початку 2017 року до 40 за долар, а потім «стабілізація» на рівні 30 грн.

2017-й, за прогнозами, – рік скандалів та викриття конфіденційної інформації, яка послабить довір’я до влади. «Виникнуть конфлікти по лінії силового блоку антикорупційного блоку – МВС, СБУ, ГПУ, САП, НАБУ», – передбачала Наталія Нестеренко. Загострення конфліктів у владі пов’язане зі змінами міжнародної ситуації. Кульмінацію протистоянь вона обіцяла вже в 2018 році.

На думку Наталії Нестеренко (точніше, виходячи з аналізу розташування зірок), Україну чекали технологічні катастрофи. Астрологічні фактори були схожі на ті, що склалися під час Скнилівської трагедії. (Відразу на думку спадають вибухи на складі боєприпасів у Калинівці).

Щаслива Україна в слов’янському союзі й занепад США, або віщування 6-річної давності

Кілька слів про довгострокові астрологічні прогнози, які робилися, наприклад, у 2011-му.

Про те, що чекає Україну протягом наступних 10 років, тоді розповідали астролог міжнародної категорії Олена Осипенко і глава Спілки астрологів України Олена Калантарова. Якщо говорити про стратегію, запевняла пані Калантарова, то «в принципі Україна обрала шлях до слов’янського союзу. Це буде не так швидко, але до 2018 року слов’янський союз з’єднає економічні й політичні інтереси Росії, Білорусії, України і т. д.». Астролог також сильно вболівала за те, щоб не допустити продаж землі. «Як тільки землю відпустять у роздріб, економіка може рухнути, і ми взагалі можемо втратити незалежність». Правда, всі ці тези вона ніяк не підтверджувала «розташуванням зірок». Просто так бачила. Коли астрологи намагаються виступати політологами, це виглядає особливо дотепно. Езотерик Сімона Бородіна явно не схильна до відсторонених формул, вона виступає, скоріше, не як оракул, а як політично стурбована жінка. Попри 100-річчя Жовтневої революції, казала вона, кровопролиття не станеться. Але якщо народ України готовий до змін, то ми піднімемося. Якщо ми й далі будемо упадати перед іноземними партнерами, то будемо все глибше заходити в круте піке. 2017 рік зупинить війну на сході. На це вплине прихід до влади Трампа. Між Україною й США та між Америкою й Росією будуть «досягнені домовленості».

Чому Павло Глоба «передбачив» події в Україні

Щодо персоналій, то, на думку Олени Осипенко, у 2013 – 2014 роках Юлію Тимошенко чекали розквіт і піднесення, а в 2017-му вона могла очікувати на «дуже важливу подію». Янукович, прогнозувала  астролог, правитиме тільки до 2015-го, друга каденція йому не світить. Тим часом російський астролог Павло Глоба задовго до Майдану обіцяв смерть Януковича у 2014-му. Точніше, її високу ймовірність. Знову-таки, нагадує він, про таку загрозу життю свідчили й Афонські старці.

Павло Глоба зазвичай уміє говорити те, що від нього очікують. Скажімо, за його прогнозами, Росія переживе три кризові хвилі й із 2020 року стане світовим лідером, вона об’єднає навколо себе сусідні держави, а правитиме «високий витязь на білому коні». Америка переживатиме глибоку кризу, особливо після правління Обами, який протримається лише одну каденцію, а після нього в США почнеться просто біда й горе. Мовляв, американський долар у 2017-му настільки знеціниться, що ним будуть обклеювати стіни туалетів. Разом із тим він пророкував розпад України на дві частини – східна приєднається до Росії, а західна залишиться як Україна. Події розвивалися трохи інакше, але в астрології такі речі вважаються «влучанням у десятку». Треба не забувати, що з часів проголошення незалежності України російські кухонні політики не раз повторяли – України розпадеться, Україна перестане існувати. Глоба тільки озвучив ці сподівання шовіністів, так само, як і щодо занепаду Америки й «уставання з колін» Російської імперії. В одному випадку відбулося «влучання», у двох інших – навпаки, але про це мало хто згадує.

Щодо подій 2014-го він посилається не лише на знаки та зірки, а й на слова поетеси Анни Ахматової, яка колись казала, що найбільші біди в Росії пов’язані з датами народження й смерті Михайла Лермонтова. (На 100-річчя з дня народження – перша світова, на 100-річчя з дня смерті – війна СРСР й Німеччини, на 150 років із дня народження – кінець хрущовської відлиги, на 150 років із дня смерті – розпад СРСР… Зрозуміло, що на 200-річний ювілей Лермонтова щось мусить статися.

Варто нагадати, що Павло Глоба «передбачав» президентство Юлії Тимошенко у змаганні з Януковичом, перемогу на виборах Хіларі Клінтон. Для України він обіцяв процвітання через 10 років, коли вона об’єднається з Росією та Білоруссю у спільний блок.

Загалом пророцтва Глоби нагадують старий анекдот: «А це правда, що шахіст Петросян виграв у лотерею тисячу карбованців?» – «Правда, але не шахіст Петросян, а футболіст «Арарата» Акопян, і не тисячу, а десять тисяч, і не карбованців, а доларів, і не в лотерею, а в карти, і не виграв, а програв».

Василь ГОРВАТ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...