Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Що нового в оформленні віз? З 1 липня Європа для нас прочиняє двері

Про це у середу, 29 травня, розповіли директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м.Ужгород Світлана Мітряєва, генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород Янка Бур’янова та генеральний консул Угорщини в м. Ужгород Йожеф Бачкаї.

Як відомо, Рада міністрів Європейського союзу 15 травня цього року схвалила ратифікацію Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, яка набуває чинності з 1 липня 2013 року. Ця Угода була ратифікована Верховною Радою України 22 березня і підписана Президентом України 8 квітня.

Як розповіла Світлана Мітряєва, положеннями угоди розширюються категорії українців, які мають право на спрощене оформлення безкоштовних та багаторазових віз. Крім того, вдосконалюється порядок оформлення віз для представників ЗМІ, визначаються чіткі терміни дії багаторазових віз, встановлюється можливість термінового оформлення віз упродовж 3 діб особам, що проживають на значній відстані від місця подання візового клопотання, вводиться безвізовий режим для поїздок українців, які користуються біометричними службовими паспортами.

Якщо раніше візу можна було отримати терміном до року, то тепер чітко зафіксовано: 1, 2 та 5 років. Головна вимога при оформленні віз – це надання всіх необхідних документів. Це, зокрема, візова заява, паспорти (український, закордонний), фотографія (спеціально для шенгенських віз), страховка, довідки. Спеціальні довідки – посвідчення, запрошення. Видача віз залежить, безперечно, і від попередньої візової історії та інших аспектів:

— Перешкодою в оперативному оформленні візи є у певних випадках необізнаність громадян з переліком усіх необхідних документів. Наголошую, перелік є на сайті консульств. Якщо ж від вас вимагають інші документи, довідки, то ви маєте повне право запитати, чому від вас вимагають нерегламентований документ, — відзначив генеральний консул Угорщини в м.Ужгород Йожеф Бачкаї.

Спрощення процесу отримання віз, зокрема безкоштовних, зможе відчути ціла низка категорій громадян України. Це стосується водіїв, які здійснюють міжнародні вантажні/пасажирські перевезення, учасників наукових, культурних, мистецьких заходів, членів бригад потягів, локомотивів, учасників офіційних програм обміну між містами-побратимами, осіб, які потребують лікування, учнів, студентів та аспірантів.

— Важливо при отриманні шенгенської візи здійснити перший в’їзд саме через територію тієї країни, яка видала візу. Якщо документи оформлені для певної мети: участь у конференції, здійснення журналістської діяльності тощо, то необхідно дотримуватися цих умов. Адже нецільове використання службових віз, фіктивність документів щодо мети візиту може стати перешкодою у оформленні наступних віз, — зазначила генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород Янка Бур’янова.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...