Вхід
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини
Середа
16 січня 2019 р.

ЩО РОБИВ НА ЗАКАРПАТТІ ПРЕМ’ЄР ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН

15.05.2018 - 14:35
ЩО РОБИВ НА ЗАКАРПАТТІ ПРЕМ’ЄР ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН

11 травня з робочим візитом область відвідав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Причому не сам, а з великою «кабмінівською» делегацією. Журналісти акредитувалися заздалегідь і у визначений час двома автобусами вирушили до першого місця дислокації високого гостя, який приземлився в аеропорту «Ужгород» і відвідав загальноосвітню школу №10 ім. Дойко Габора з угорською мовою навчання.

Більше 8 мільйонів на українські класи

Медійники, прибувши раніше за столичних візитерів, чекали на делегацію, оглядали школу. Дуже чиста й охайна, годинник показує середньоєвропейський час, при вході два прапори –України та Угорщини. Пролунав дзвоник на перерву, але з класів ніхто не виходив, аби не створювати стовпотворіння. Надворі помітили міністра Мін­освіти України Лілію Гриневич, яка бесідувала з директором Стеллою Кеслер та керівником департаменту освіти й науки ОДА Ганною Сопковою. Нарешті з’явився прем’єр. Привітався «Jó napot kivánok!» (цю фразу вивчив по дорозі з аеропорту). Його супроводжували керівники краю Геннадій Москаль та Михайло Рівіс, мер Богдан Андріїв, урядовці та народні депутати України, київські журналісти.
Стелла Кеслер розповіла гостям, що заклад почав діяти ще у 1946 році, тут навчається 487 учнів, є 43 педагоги. Крім угорської, вивчають українську, англійську або німецьку мови. Використовуються такі самі підручники й програми, як і в україномовних школах.

Гості завітали на кілька уроків, поспілкувалися з учнями. До прикладу, в 2-Б голова ОДА спитав, чи є дітки, які не говорять українською. Однокласники вказали на одного хлопчика. В. Гройсман підійшов, потиснув йому руку й сказав, що ще вивчить. В актовому залі для гостя станцювали угорський чардаш.
Як розповіла в коментарі нашій газеті Ганна Сопкова, вперше уряд України виділив для Закарпаття більше 8 мільйонів грн для облаштування кабінетів української мови у школах із мовами нацменшин. «Це 54 заклади освіти. Вартість такого кабінету становить близько 163 тисяч гривень – комп’ютери й інтерактивні дошки. Прощаючись зі школою, ми мали можливість під’їхати до пункту №2 прем’єра, однак вирішили йти слідом за ним.

Приватизація по-європейськи

Делегація попрямувала набережною до пішохідного мосту. Прем’єр вітався з людьми в кав’ярні, перехожими. Хтось сказав: «Ой, цей дядінька з телевізора». Пожартував у відповідь. Спілкувався зі старенькою, яка сиділа на лавці. На пішохідному мосту вишикувався чималий натовп спостерігачів, а ми прямували до Ужгородської міськради.

Тут відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг. Що цікаво, його роботу через візит не зупиняли, продовжували приймати відві­дувачів, а з гучномовця доносилася інформація, який «номер» може підійти за документами. ЦНАП діє з березня 2018-го на першому поверсі адмінбудівлі, де провели масштабну реконструкцію за кошти міського бюджету (майже 8,6 млн). Володимир Гройсман поспілкувався з адміністраторами і відвідувачами.

Окрім ЦНАПу, для зручності відвідувачів тут працюють також усі реєстраційні служби. Попри електронну чергу, є й окремий комфортний зал очікування, ігрова зона для дітей. Обладнані зручності для людей із інвалідністю.

Саме тут відбувся підхід прем’єра до преси. Питання були різними. Для початку він поділився враженнями: «Вперше в ролі прем’єра на Закарпатті, вперше в Ужгороді. Мушу сказати, що в мене склалися приємні враження від поїздки. Єдине, хочу подивитися на проблеми. І зрозуміти, чим можу допомогти, щоб регіон був ще сильнішим. Зокрема й щодо будівництва доріг. Мене дуже цікавить економіка, буду зустрічатися з підприємцями».

Щодо бренду України, який напередодні прийняв на засіданні Кабмін, питала наша газета. «Прекрасний бренд держави, який буде її популяризувати. Він достатньо креативний, охоплює всі сильні сторони. Як ми знаємо, внаслідок ворожої пропаганди, Україна присутня в окремих нав’язаних асоціаціях, які не відповідають дійсності, – сказав В. Гройсман. – Тому «Ukraine now» («Україна зараз») має чималі можливості».

Щодо процесу децентралізації: «Як ви знаєте, це питання передбачене законодавством. Процес розпочали в 2014 році. Маємо достатньо позитивні результати, – зазначив прем’єр. – На Закарпатті є вже створені громади, але є й такі, що хочуть об’єднатися, але поки нема розуміння між усіма гілками влади на цьому рівні. Вирішує область, я вислухаю всі аргументи, всі сторони, будемо вивчати додатково «за» і «проти». От навіть сьогодні, як ішли містом, мав розмову із трьома головами сіл, які хочуть об’єднатися. Але є кілька варіантів, я розумію. Вважаю, що рішення буде знайдено. Хоча підміняти рішення вашої обласної влади або органів місцевої влади не збираюся».

Угорська школа й «угорське питання». «Враження приємне від дітей, від колективу. Я хотів би засвідчити позицію України – ми цінуємо, поважаємо права нацменшин. Ми велика європейська країна, в якій є своя рідна українська мова. Й тому, в першу чергу, створюємо умови, щоб вона звучала, щоб її вивчали, щоб громадяни України володіли нею. Поряд із цим будемо виконувати міжнародні зобов’язання.

Сьогодні ми були в цій школі й бачили, що діти вільно володіють українською. Це суперкласно. І також вони навчаються мовою своєї нацменшини. Це також прекрасно. Я вважаю, що ця школа є символом. Але також піднімають питання, що є населені пункти, де ні молодь, ані старші люди не говорять українською… Якщо людина має бажання отримати, до прикладу, паспорт іншої країни, то один із тестів – знання її мови. Це загальносвітова практика. Тому будемо розвивати українську мову й робити все, щоб нацменшини отримали можливості для розвитку. Багатокультурність – наш скарб».

Приватизація. «Питання залучення в державний сектор інвестицій через приватизацію буде вирішуватися абсолютно прозоро через електронні торги. Я думаю, в Україні за 26 років не було жодного випадку чесної приватизації. Просто наближені до влади купували за безцінь те, що вартувало мільярди. Нині вперше маємо відкритий підхід до залучення інвестицій. Яка мета? Ті підприємства, які генерують збитки, є осередком корупції, працівники мають невеликі зарплати. Треба, аби туди прийшли інвестиції, щоб там створили нові робочі місця, виробляли нову продукцію, яка буде завойовувати внутрішній і зовнішній ринок. Щоб Україна стала потужнішою. А стратегічні підприємства залишаються у власності держави».

Дороги

У рамках візиту В. Гройсман проінспектував розбудову автодороги КПП «Соломоново» – Велика Добронь – Яноші, що на Ужгорощині. Начальник САД у Закарпатській області Михайло Попович поінформував, що вона капітально не ремонтувалася понад 30 років. Також розповів: на сьогодні укладено договір із переможцем тендера на суму 275,5 млн грн. Цьогоріч згідно з розпорядженням Кабміну передбачено фінансування з держбюджету на виконання вказаного ремонту в сумі 100 млн грн. «Реалізація цього проекту дозволить значно скоротити відділи вантажопасажирських перевезень, раціонально перерозподілити транспортні вантажопотоки міжнародних перевезень із Румунії і Угорщини та розвантажити перенасичену транспортом дорогу Київ – Чоп», – зазначили присутні нардепи Роберт Горват і Валерій Лунченко.
Разом з очільниками краю вони попросили прем’єр-міністра посприяти у виділенні необхідних коштів для розбудови всієї дорожньої інфраструктури Закарпаття. Позаяк наша область, яка межує з чотирма європейськими країнами, роками не отримує належного централізованого фінансування, а транзитний потік постійно збільшується. Особливо руйнують дороги вантажівки, які прямують до міжнародних пунктів пропуску Угорщини, Словаччини та Румунії. Володимир Гройсман запевнив, що максимально сприятиме, бо питання розбудови доріг в Україні – першочергове завдання уряду.

Нарада

Заключним пунктом робочої поїздки глави Кабміну стало ПрАТ «Єврокар», що в Соломонові на Ужгородщині, де відбулася зустріч із представниками найбільших у краї підприємств із іноземним капіталом. «Наша стратегічна мета – добитися зростання економіки на 5 %, – наголосив В. Гройсман. – Це неможливо зробити без притоку іноземного капіталу й створення нових робочих місць, тому ми робимо максимум для захисту бізнесу й інвестицій. Політика уряду – постійна дерегуляція й скасування зайвих перешкод».

«Закарпаття – прикордонна область, тому в нас маса підприємств із іноземними інвестиціями, – зазначив на зустрічі Геннадій Москаль. – Зараз спостерігаємо парадоксальну картину: через високі мінімальні зарплати в країнах ЄС крупний бізнес намагається переносити свої підприємства за межі Євросоюзу. Але багато хто вибирає не сусідню Україну, а Пакистан, Індонезію, Камбоджу… Ми хочемо, щоб ви розповіли про ті проблеми, з якими іноземні інвестори стикаються в Україні. Бо знаєте їх із власного досвіду».

В. о. голови ДФС Мирослав Продан, який також був у складі делегації з Києва, поінформував на зустрічі, що понад 80% митних декларацій оформлюються на українській митниці за принципом «Єдиного вінка». Це достатньо позитивний результат, навіть у порівнянні з розвиненими європейськими країнами.

Іноземні інвестори зокрема підняли питання відшкодування ПДВ, зазначаючи: наразі проблема з поверненням податку відійшла у минуле, тому що процес наразі оперативний та автоматизований: «97% заявленого до відшкодування ПДВ повертається за результатами камеральних перевірок, тобто фактично місяць в місяць. При цьому, законодавчо ДФС має 72 дні для того, щоб підтвердити або ж упередити заявку на відшкодування», – відзначив Мирослав Продан.

Також він розповів бізнесу про оновлену систему блокування податкових накладних, яка була запущена з 1 березня. І по ній у ДФС фіксують суттєве зменшення скарг.

Оксана ШТЕФАНЬО

Залишити відповідь

Новини
12.01.2019
09.01.2019
05.01.2019
<>
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
2627282930  
       
1234567
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
10111213141516
       
  12345
6789101112
20212223242526
       
      1
3031     
    123
11121314151617
       
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
       
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
     12
3456789
10111213141516
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
252627282930 
       
 123456
78910111213
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30