Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ШКОЛА-МУЗЕЙ ЛІТЕРАТУРИ І ЖУРНАЛІСТИКИ

у глибинці просить допомоги

З часу заснування першої і єдиної в Україні школи-музею літератури і журналістики, що діє на громадських засадах у селі Рекіти на Міжгірщині, пройшло 10 років.

Тут завж­ди вигадують щось цікаве. Зокрема два роки поспіль триває історико-краєзнавча акція «Посадимо кущ калини» з батьківщини заснування творчої організації МАЛіЖ у інших населених пунктах, де діють осередки Малої академії літератури і журналістики, тепер уже міжнародної. Міжгірська калина, приміром, уже росте на американській землі в Чикаго, а також у французькому Парижі, Мостиськах та Львові...

До нашого музею потрапляють рідкісні експонати. Є серед них чимало унікальних. Ось хоча б фотоапарат «Смена-8» журналіста Георгія Гонгадзе... А ще – концертний рояль, до якого торкалися пальці відомого композитора Анатолія Кос-Анатольського. Він дістався нам від львівських журналістів. Важко було знайти йому місце у крихітних приміщеннях, тож на пропозицію директора школи (на громадських засадах – керівника музею) Раїси Тарчинець – його перевезли до місцевої школи.

Маємо відзнаку від Українського центру розвитку музейної справи, започаткували програму підтримки музейних працівників. Представлені нами аналітично-дослідницькі документи виявилися цікавими, й за підсумками роботи ми удостоїлися диплома учасника.

На наше прохання колишній начальник закарпатської міліції Юрій Рахівський посприяв встановленню у музейних кімнатах охоронно-пожежної сигналізації. Проте й досі невирішеною проблемою залишається виділення із обласного чи районного бюджету однієї ставки для музейного працівника, який би мав утримувати приміщення у належному стані, проводити екскурсійну та методичну роботу.

Утім, на превеликий жаль, приміщення колишньої Рекітської початкової школи, де зараз знайшов собі притулок музей, напіваварійне – прогнили підлога і стеля, протікає дах. І що найгірше – за відсутності коштів на встановлення опалення у приміщеннях холодно й сиро, в результаті чого можуть зіпсуватися безцінні історичні реліквії.

Звичайно, засновники школи-музею не білоручки. Вони самі провели тут косметичну побілку, щоразу скидають сніг із даху взимку, а коли йдуть дощі – рятують будівлю від потопу. Та все ж на одному ентузіазмі довго не протримаєшся. А тому благаємо небайдужих допомогти нам у нелегкий час – зберегти безцінні експонати в рекітській музейній світлиці. Найперше треба замінити дах, вікна і двері, підлогу, зробити опалення. Усіх небайдужих кошти на ремонт просимо перераховувати за реквізитами: ГО «МАЛІЖ», розрахунковий рахунок 26000303711148, код ЄДРПОУ 26396685, МФО 312356, філія Закарпатського обласного управління Ощадбанку ТВБВ №10006/37, з поміткою «для ремонту школи-музею МАЛіЖ».

Василь ТАРЧИНЕЦЬ, керівник ГО «МАЛіЖ»

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...