Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ШКОЛИ ПЕРЕВОДИТИМУТЬ

на альтернативні види палива

Зі слів директора Департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури обл­держадміністрації Віктора Лукечі, впродовж минулих років вдалося досягти значної економії у використанні газу, адже область перейшла на використання автономних систем опалення.

Тепер на черзі — використання екологічно чистих видів палива. Інститутом промислової екології вже проведено обстеження котелень загальноосвітніх шкіл Закарпаття для визначення можливості використання альтернативного палива для зменшення використання газу на діючих котельнях. За висновками науковців, найбільш доцільно в наших школах використовувати пелети.

Екологічність та економічність – основні переваги пелет над іншими джерелами теплової енергії. Попередньо визначено 37 шкіл та один дитячий садочок для впровадження проекту. Можлива економія коштів на паливі — 3,2 мільйона гривень. Нині відпрацьовується схема реалізації проекту.

— Спробуємо зробити все залежне від нас, щоб у частині цих шкіл розпочати вже цьогорічний опалювальний сезон можна було саме на пелетах. Впровадження відбуватиметься за наявних газових котлів як резервного джерела опалення. Невдовзі буде готове техніко-економічне обґрунтування. Після його затвердження буде розроблена проектно-кошторисна документація. Тоді ми вже зможемо конкретно говорити про кошторисну вартість проекту. Реалізацію цих заходів заплановано здійснити у рамках державно-приватного партнерства, — резюмував Віктор Лукеча.

►  ДОВІДКОВО. Паливні пелети — гранули у формі циліндрів (як правило, 8 мм), які виготовляються із стружки, тирси, відходів сільського господарства (соломи, лушпиння соняшнику) і деяких видів торфу. Це натуральний продукт, який дозволяє отримувати теплову енергію, не забруднюючи навколишнє середовище. Викид вуглекислого газу при їх використанні є мінімальним.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...