Вівторок
24 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СЬОГОДНІ – СПАСА

церква благословлятиме плоди землі, зокрема яблука

19 серпня східні християнські церкви відзначають Преображення Господнє, яке за народними традиціями має й іншу назву – Яблучний Спас.

У цей день згадують євангельську подію, коли апостоли Петро, Іаков та Іоанн побачили Ісуса Христа перетвореним, преображеним – у всій Божественній, вічній славі.
Святкування Преображення триває 9 днів, з 18 по 26 серпня. У це свято за древнім звичаєм святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. Преображення обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день.

Яблучний Спас –це ще й переддень осені, що наближається. З цього дня вечори стають холоднішими. У народі відзначали зустріч літа з осінню.

На Яблучний Спас знімали врожай яблук. Доти не можна було їсти ніякі плоди, крім огірків. Це вважалося великим гріхом. Тільки після освячення в церкві дозволялося їсти яблука, виноград, ріпу та інші плоди, а також страви, приготовлені з них.

Вважалося, що на Яблучний Спас обов’язково потрібно пригощати бідних людей, хворих і знедолених. Люди вірили, що в цей час яблука стають чарівними. Якщо на Яблучний Спас загадати бажання і з’їсти свячене яблучко, то загадане збудеться.

Народні прикмети

► Який день на Яблучний Спас, таким буде й Покрова (14 жовтня), й увесь січень.

► Якщо на Яблучний Спас суха, ясна погода, то й осінь буде без дощів, а зима – суворою.

► Дощ на Яблучний Спас – до дощової осені.

► Хто на Яблучний Спас пригостить жебрака, в того наступний рік буде врожайним.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...