Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СОЛОДКИЙ МЕД З ГІРКИМ ПРИСМАКОМ

Як нас обманюють!..

У 72-річної мукачівки Марії Соломко заслаб 9-річний онук. Довгий час дитина перебувала в лікувальних закладах, і внаслідок тривалого приймання ліків організм малого надто виснажився. Ескулапи порадили батькам давати Кирилкові (так звати хлопчика) пити свіжі перепелині яйця, а ще доброго травневого акацієвого меду, мовляв, там цілий клондайк вітамінів та мінералів. Звісно, що бабуся відразу ж подалася на базар. Біля яток з медом до пенсіонерки підійшов смаглявий молодий чоловік років 25.

«Пані, не беріть мед у цих перекупників, бо він дуже дорогий і хтозна з чого, — мовив, — у мене свіженький акацієвий, до того ж удвічі дешевший». Він відкрив велику господарську сумку, в якій були дві трилітрові банки. Знявши кришку, запропонував понюхати, як гарно пахне. А ще вмокнув вийнятий із сірникової коробки сірник і подав жінці скуштувати. Мед й справді мав приємний запах, добрим виявився й на смак. Саме це й збило стару жінку з пантелику. Довірившись продавцеві, почала торгуватися. Із 200 гривень за банку ціна зупинилася на 150. Це трохи менше половини з того, що правили та аналогічну кількість солодкого продукту інші продавці. «Попервах я засумнівалася, — розповідає пані Марія, — з якого дива це чоловік називає таку низьку ціну та ще й дозволяє торгуватися. Та він мене переконав, мовляв, нема часу на базарах стояти, меду зібрав багато, бо вуликів — понад сотню».

Зрадівши такій вдалій оборудці, бабуся відлічила півтори сотні гривень і забрала банку. Та продавець на цьому не заспокоївся. Він, побачивши у гаманці старенької гроші, став вмовляти її взяти й другу банку. «Пані, та ви мені будете здоров’я в Бога вимолювати, що я вам дав дешево такий дорогий мед». Пенсіонерка подумала, що дійсно не можна втрачати такого щастя, яке само прийшло до неї, і спокусилася на ще одну банку золотистого продукту. Окрилена такою вдалою покупкою, побігла додому…
А увечері до матері завітала донька Олена. Вона, почувши про низьку ціну меду, відразу занепокоїлася і, як виявилося згодом, зовсім недарма... Відчерпнувши зверху ще дві ложки, жінки з’ясували, що в банці зовсім не те, що пропонував продавець. А було це щось зроблене з цукру і добре замасковане під акацієвий штучний мед. Натурального продукту налили тільки зверху, кілька ложок…

І що, після такого шахрайства в міліцію побіжиш? Звісно, що ні. «Я не можу ні на кого жалітися, — каже пані Соломко, — адже сама зробила такий вибір. Сама дозволила обвести себе довкола пальця якомусь пройдисвіту, котрий уже, напевно, жорстоко ось так обдурив не одного і не двох довірливих покупців. Сама ж і постраждала від дій шахрая. Та дуже хотіла б, щоб ви в газеті надрукували про цей прикрий випадок, що трапився зі мною цього тижня. Хай ваші читачі будуть обачнішими, щоб не потрапити на гачок лиходія. Правду кажуть, що дармовий сир буває тільки в мишоловках. Онукові я все ж купила акацієвий мед, тільки вже справжній. Щоправда, він коштував удвічі дорожче…».

Віталій ПУМПИНЕЦЬ.
м.Мукачево.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...