Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СПІКЕР ПАРЛАМЕНТУ УКРАЇНИ

відзначив найкращих закарпатців

З кількаденним робочим візитом закарпатська делегація на чолі з головою обласної ради Михайлом Рівісом побувала на Львівщині в с. Плав’я Сколівського району. Тут у рамках відзначення Дня місцевого самоврядування та 10-ї річниці асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» відбулася потужна міжнародна конференція на тему: «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва».

До її роботи долучилися і Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, народні депутати, віце-прем’єр із питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, інші столичні високопосадовці, поважні іноземні гості, керівники п’яти областей нашої держави тощо.

У рамках заходу відбулися три панельні дискусії за участі поважних спікерів із України, Польщі та Румунії. Говорили про інструменти фінансування регіонального розвитку в Карпатах, транскордонної і міжрегіональної співпраці та про обласні й державні програми. Андрій Парубій підкреслив, що Карпатський регіон, до якого входять 8 країн, має великий потенціал для спільного розвитку. За останні роки створено договірно-правову базу для такого співробітництва, встановлено механізми щодо підготовки та реалізації спільних із державами – членами ЄС проектів. Він також нагадав про програму прикордонного співробітництва на 2016 – 2020 роки, яка передбачає підвищення конкурентоспроможності прикордонних регіонів, модернізацію переходів на кордонах, будівництво нових доріг та інфраструктурних об’єктів. «Маємо зробити Карпатський регіон регіоном розвитку туризму, відновлювальних джерел енергії, нових умов ведення бізнесу, ремесел, захисту навколишнього середовища», – підкреслив спікер парламенту і додав, що такий напрям роботи дозволить залучати не лише кошти державного та місцевого бюджетів, а й інвесторів.

Відтак учасники конференції мали змогу дискутувати про ефективність та нові підходи до фінансування ініціатив місцевих громад. Також під час заходу відбулися презентації Програми підтримки ініціатив карпатських громад та Програми «Схід і Захід разом: будуємо довіру, розбудовуємо державу», проекту «Світ Карпатських Розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат» та круглий стіл «Сталий розвиток Карпат: співпраця задля поступу».

На завершення Андрій Парубій вручив нагороди за вагомий особистий внесок в утвердження засад місцевого самоврядування, соціально-активний розвиток територіальних громад, активну громадську діяльність і сумлінну працю кращим представникам місцевого самоврядування. Відтак Почесною грамотою Верховної Ради України відзначено голову Закарпатської облради Михайла Рівіса та депутата облради Мирослава Білецького. Грамотою Верховної Ради України нагороджено голову постійної комісії облради з питань бюджету, депутата Василя Кошелю та голову Рахівської райради Василя Дана. А цінний подарунок ВРУ одержав керуючий справами апарату Закарпатської облради Юрій Гузинець.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...