Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СПІЛЬНІ ПРІОРИТЕТНІ ІНВЕСТПРОЕКТИ

керівники Закарпаття обговорили з головою повітової ради Сату-Маре

Зелений туризм, розбудова пунктів пропуску, сміттєпереробка, аеропорт «Ужгород» та охорона здоров’я – ключові питання, які порушувалися під час зустрічі голови Закарпатської облради Михайла Рівіса з очільником повітової ради Сату-Маре Чобо Потокі.

Участь у заході також узяли голова ОДА Геннадій Москаль, перший заступник голови облради Йосип Борто, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та виконавчого апарату облради, «Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття», ЄОТС «Тиса».

Як зазначив румунський гість, мета його приїзду – активізувати та поглиблювати транскордонні проекти, які на сьогодні є спільними для обох сторін. Зі свого боку Михайло Рівіс розповів, що для закарпатців нині гостро стоїть проблема зі сміттям, а також триває пошук залучення інвестицій у розбудову аеропорту «Ужгород». А Геннадій Москаль поцікавився в голови повіту, чи мають маленький ретро-поїзд для експонату, аби перевезти на Закарпаття. Той пообіцяв підшукати. Далі румунський посадовець перерахував пріоритети в українсько-румунській співпраці, зокрема: зелений туризм вздовж р. Суміш (туристичний маршрут); річковий туризм (запуск паромів та будівництво берегових станцій на р. Тиса; збір та очистка сміття уздовж берегів Тиси. «У нас уже готові проекти з цих питань, тож можемо спільно їх реалізовувати», – підкреслив Чобо Потокі.

А Йосип Борто зауважив: «Обласна рада спільно з владою краю постійно звертається до центральних органів із приводу гострих проблем, у тому числі – вирішення питання довжелезних черг на кордонах. Нині прикордонна інфраструктура не відповідає вимогам часу та євростандартам, особливо після введення «безвізу».

Сотні вантажівок стоять прямо в населених пунктах, що по дорозі до пунктів пропуску». І попросив румунську сторону сприяти вирішенню цього питання.

Румунський гість запропонував організувати зустріч українських та румунських митників і прикордонників, вислухати їхню точку зору й тоді вирішувати, як позбутися черг. На це Михайло Рівіс відразу ж погодився, зазначивши: також потрібно акцентувати на наданні якісних послуг при перетині кордону з обох сторін. А щодо накопичення фур у населених пунктах очільник облради поінформував: «Ми готуємо проект із накопичення зон для вантажівок, за згодою громад, аби фури простоювали не на дорогах у селах, а на спеціально відведених майданчиках для паркування поза ними».

Далі перемовини стосувалися будівництва сміттєпереробного заводу. З цього питання румунські колеги ділилися набутим досвідом із переробки та спалювання твердих відходів на території повіту Сату-Маре. «Ми прибрали всі стихійні звалища і зробили одне герметичне, тим самим сконцентрували сортування, переробку та спалювання в одному місці», – зазначив очільник повіту, порадивши спалювати непотріб на заводі та використовувати теплову енергію. При цьому завод має бути з відповідним очищенням летких відходів від важких металів і токсичних газів, переробкою твердих відходів спалювання, аби не забруднювати довкілля.

На це Михайло Рівіс розповів, що біля Виноградова планується будівництво сортувального комплексу, де відсортовуватимуть усю неорганіку, а органіка буде відвозитися на центральний полігон, збудований через механізм ЄОТС «Тиса», вартістю в 3,5 млн євро. Бо нині поки відсутня альтернатива збуту твердих відходів у населених пунктах краю. Також залучатимуться кошти зі Світового банку реконструкції та розвитку.

Насамкінець Чобо Потокі повідомив, що незабаром планують реалізувати низку медичних проектів, тож є необхідність створити спільну протиепідемічну базу для уникнення поширення різних хвороб у прикордонних регіонах.

Перемовини пройшли конструктивно та змістовно, обидві сторони домовилися зустрітися в другій половині вересня та обговорити напрацьоване, інформує прес-служба облради.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...