Вівторок
24 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СПІВПРАЦя МІЖ ГРОМАДАМИ

переростає у співпрацю між родинами

17 серпня делегація Пардубіцького краю на чолі з гетьманом Мартіном Нетолицьким (див. стор. 4) продовжила огляд реалізованих торік спільних об’єктів і знайомство з новими, пропонованими до співпраці.

Як інформує прес-служба облради, розпочали з відвідин Коритнянського ДНЗ, де виховується 58 дітей. Тут у 2016-му за підтримки чеських партнерів вдалося замінити вікна, дах та систему опалення на сучасні. У підсумку діти мають теплу й затишну другу домівку. На знак подяки малеча продемонструвала невеличку концертну програму, де серед інших виконала зворушливу пісню «В нашій Україні».

Як розповів сільський голова Ігор Бадида, у планах відправити групу сільських діток у партнерське чеське містечко Євічко, де вони проживатимуть у тамтешніх родинах і і можуть пізнавати європейські звичаї і традиції. Затим чеських дітей запросять у коритнянські родини. А для подальшої співпраці сільський голова запропонував зарубіжним партнерам долучитися до реконструкції клубу в с. Кінчаш під садочок.

Відтак делегація поїхала в Анталовецьку ЗОШ І – ІІ ст., де в рамках програми співробітництва торік провели реконструкцію системи опалення з облаштуванням котельні на твердому паливі. За словами новопризначеного керівника Ельвіри Помпель, школа була збудована ще в 1932-му для дітей чеських інженерів, котрі працювали на лісопереробних підприємствах. Оскільки капітальний ремонт не проводився роками, то, ясна річ, будівля занепадала. Депутат облради Мирон Помпель, який свого часу тут також здобував освіту, проявив добру ініціативу й вирішив  відродити цей заклад, щоб зберегти його славну історію. Тож робота кипить: утеплюють фасад, замінюють підлогу, вікна та покрівлю, зводять основу під спортивний майданчик. Кошторисна вартість останнього – близько 2 млн грн. «Маємо встигнути до першовересня», – мовив депутат, додавши,  що був би радий, якби чеські партнери підтримали відродження школи.

Делегація відбула, прихопивши добрі враження від побаченого та залишивши селу надію на допомогу. Супроводжували гостей заступник голови облради Петро Грицик та начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...