П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СПІВРОБІТНИЦТВО З РУМУНСЬКИМ ПОВІТОМ МАРАМУРЕШ

Закарпаття прагне активізувати та поглиблювати

Днями делегація із Закарпаття на чолі з головою облради Михайлом Рівісом із робочим візитом відвідала м. Бая-Маре повіту Марамуреш, що в Румунії. Йшлося про встановлення партнерських стосунків на рівні двох регіонів та підписання нового документа про співпрацю між нашою облрадою та Марамуреською повітовою радою.

У ході перемовин зазначалося, що є угода про міжрегіональне співробітництво між Закарпаттям та повітом Марамуреш, підписана ще в 2001-му. «Наш край прагне активізувати та поглиблювати співпрацю з сусідніми регіонами Румунії, – наголосив Михайло Рівіс. – Тож ми зацікавлені зміцнювати наші партнерські стосунки через реалізацію спільних проектів для розвитку прикордонних територій, громад, і насамперед – розбудови прикордонної інфраструктури».

Зі свого боку голова Марамуреської повітової ради Габріель Зетя висловив підтримку з боку Румунії в євроінтеграційних процесах України, зазначивши, що Закарпаття є привабливим інвестиційним регіоном для румунських підприємців. А префект Марамуреша Василь Молдован пообіцяв всебічне сприяння в реалізації намічених планів із поглиблення співпраці.

Як зазначила присутня на двосторонній зустрічі начальник управління зовнішньо­економічних зв’язків та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Рената Мойш-Шіман, підписання меморандуму про співпрацю, заплановане орієнтовно навесні цього року, стосуватиметься сфери туризму, культури, освіти, навколишнього сере­довища, сільського господарства та економічних взаємин. Наступним кроком стане підписання угоди про співробітництво в рамках єврорегіону та підготовка транскордонних проектів. А також – обговорення подальшої участі у програмі транскордонного співробітництва «Румунія – Україна на 2014 – 2020 рр». Насамкінець сторони обсудили можливість відкриття контрольно-пропускних пунктів на українсько-румунському кордоні та спільні проекти в цьому напрямі, інформує прес-служба облради.

На фото: Рената МОЙШ-ШІМАН, Габріель ЗЕТЯ та Михайло РІВІС

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...