П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Справді улюблений сад

у передгірській Свалявщині

Василь Кобаль із с. Поляна на Свалявщині надіслав нам листа, в якому жартома закинув, мовляв, наш фотоконкурс називається «Мій улюблений сад», а на світлинах – що завгодно, тільки не сад. Але тут усе за анонсованими умовами: ми хотіли залучити якомога ширше коло читачів, котрі можуть похвалитися чимось вирощеним чи зробленим власноруч  для прикраси обійстя. А назва – умовна.

Сам пан Василь пише: «Я виплекав свій скромний по-справжньому улюблений сад, хоча в передгірському Свалявському районі це не так легко, як у низинних. Плодоносять і радують душу понад сорок дерев: яблука, груші, сливи, черешні, вишні, грецькі горіхи, айва, абрикоси, на підході червонощокі персики, годжі, навіть надіюсь за 2-3 роки на своє ківі. Маю близько 25 кущів різних ягід: виноград, смородина, аґрус, йошта, обліпиха, калина, глід, звичайна й реманентна малина, безколючкова ожина, чорна бузина, кизил. Про останній розкажу детальніше. Кизил (ранній чудово відцвів, гілки з плодами гнуться до землі, ставлю підпори) дозріває пізно восени. Тому надсилаю своє фото біля минулорічного, слабкого врожаю кизилу. До речі, вся ця культура надзвичайно корисна й лікувальна: і листя, і плоди, і корінь, навіть кісточки. Кисло-солодкі плоди споживають свіжими і сушеними, з них готують напої, варення».

Відтак Василь Кобаль отримає передплату «Новин Закарпаття» на півроку, а всім іншим нагадуємо, що конкурс триває. Надсилайте фото з оригінальним оформленням присадибної ділянки, квітника, саду, балкона до 23 червня на електронну скриньку редакції: novzak@gmail.com, або на поштову адресу: 88000 м. Ужгород, вул. Руська, 13. Обов’язково вказуйте свої телефони! Автор найцікавішої світлини щотижня отримуватиме  приз – безкоштовну передплату на «Новини» на ІІ півріччя 2017 року.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2017
 


...