Вівторок
24 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СВЯТО ЗЛИТТЯ ПШЕНиЦІ

відзначили на Виноградівщині

Вже четвертий рік поспіль на Закарпатті відбувається свято угорського хліба, або ж день злиття пшениці, під час якого збирають зерно для подальшого обміну або переробки на борошно. Цього разу місцем його проведення стало угорсь­комовне село Карачин у Виноградівському районі.

Ця традиція бере свій початок з 2014-го, тоді вдалося зібрати 6 тонн зерна. Вже наступного року врожай  зріс у 10 разів, а в 2016-му й до 70 тонн дійшли. Цьогоріч, попри тривалу й люту зиму, зібрали рекордну кількість – 82, які отримали від понад 1030 господарів. Такі результати дозволяють говорити про розвиток не тільки масштабів збору, а й кількості населених пунктів району, що беруть участь у ньому. Нині це 111 сіл.

«Окрім підтримки хліборобської справи, захід має ще одну важливу ціль – об’єднання угорської національної меншини на Закарпатті. Зібраний врожай згодом потрапляє до ліцеїв та гімназій, дитячих будинків сімейного типу, безхатченків – із розрахунком потреби продукту на весь рік. Свою частину зерна отримає і греко-католицький ліцей ім. Шандора Стойки, на території якого проводилося свято. До слова, 20 серпня, на день Святого Іштвана, у Будапешті саме з цієї пшениці випікатиметься хліб, що символізує згуртування угорців із тими, що належать до національних меншин у різних країнах Європи», – розповідає Ілдіка Молнар, заступник начальника управління культури ОДА.

Президент Угорської національної асоціації фермерів Янош Йакаб відзначив: «Таким заходом ми підтримуємо угорців, які проживають за межами Угорщини, тим самим забезпечуємо їхню єдність».

Ласло Ер-Гіді, фермер із села Велика Добронь, додає: «Це може бути символом того, що одна особа – це нічого, а спільнота – це все!».

Свято злиття пшениці традиційно відбулося за участі поважних гостей із Угорщини, представників різних релігійних конфесій та фермерів, котрі наприкінці заходу урочисто зливали врожай у єдине ціле. Завершилося дійство презентацією колоритного угорського національного мистецтва.

Данііл САМСОНОВ
Відділення журналістики УжНУ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...