Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

вже сьогодні навідується до діток

Християни східного обряду вшановують святого 19 грудня. Тож уранці юні закарпатці знайдуть у чобітках подаруночки від Миколая.

Святий прославився доб­ротою, чуйністю і допомогою нужденним. Миколай, за переказами, народився в місті Патари, в Лікії. Його батьки були правовірними людьми. Хлопчик із ранніх років виділявся серед інших особливою любов’ю й чуйністю, співчуттям до оточуючих, роздавав убогим монети, залишаючи собі лише необхідне. За це отримав велику подяку й шану від людей і був піднесений до рангу святих.

Традиції і прикмети свята

♦ Батьки в ніч напередодні торжества кладуть презенти в дитячі шкарпеточки або взуття. Найчастіше це солодощі. Кажуть, що подарунки отримують добрі та слухняні дітки, а тим, хто погано поводився, кладуть лише прутик.

♦ Існує також загадкове повір’я: якщо в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то Миколай його обов’язково виконає. Діти, які вже вміють писати, в листах до нього просять виконати свої мрії.

♦ Вважається, що свято Миколая – останній день у році, коли можна розрахуватися з боргами.

У деяких країнах вважають, що до дітвори Миколай приходить не один, а з супроводжуючими: двома янголятами, які повідомляють покровителя про слухняних малюків, і двома чортиками, котрі інформують про всі витівки малечі.

У європейців існують свої традиції та звичаї, пов’язані з цим днем. Традиційно свято починається з відвідин церкви. У Нідерландах на нього чекають із нетерпінням не тільки діти, а й дорослі. Святий Миколай є покровителем Амстердама, і головний католицький храм міста назвали на його честь. У Франції особливо шанують Миколая Чудотворця в Лотарингії. Це друге місце паломництва до мощів святого після італійського Барі. У Німеччині, а також Швейцарії та Австрії діти ввечері 5 грудня виставляють взуття за поріг будинку, щоб до них уночі прийшов Ніколаус і залишив солодощі та маленькі подарунки. У цей день намагаються виконати чиєсь заповітне бажання. Це може бути грошова допомога бідним, іграшки, солодощі, одяг для дітей-сиріт тощо.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...