Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

СИТУАЦІЯ З ПІДРУЧНИКАМИ ДЛЯ НАЦМЕНШИН

критична

Тож обласні обранці під час другого пленарного засідання 10-ї сесії облради звернулися до головної освітянки України з проханням забезпечити підручниками загальноосвітні навчальні заклади краю з мовами викладання національних меншин.

У документі зазначається, що ситуація з підручниками для національних меншин, які компактно проживають на території Закарпаття, критична. Книжок для вивчення предметів, закуплених за рахунок діаспори, мало, а відсоток забезпечення підручниками таких шкіл за рахунок державних коштів дуже низький або взагалі відсутній.

На адресу голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духов­ності, молодіжної політики, фізкультури та спорту, національних меншин та інформаційної політики Ільдіки Орос надійшов лист видавничого дому «Букрек» із м. Чернівці стосовно можливості забезпечення друкованою продукцією навчальних закладів із мовами національних меншин. Під час обговорення цього питання було вирішено ініціювати відповідне звернення до вищих органів влади.

«Це питання є актуальним, оскільки на території Закарпаття живуть представники понад ста національностей, серед яких угорці, румуни, молдавани, словаки, поляки, німці тощо, і всі вони як громадяни демократичної України бажають добре оволодіти державною мовою без обмежень щодо мов національних меншин.

Просимо Вас, вельмишановна Ліліє Михайлівно, застосувати надані Вам законодавством України повноваження та забезпечити підручниками загальноосвітні навчальні заклади області з мовами викладання національних меншин, що, у свою чергу, дасть можливість інтегрувати цю категорію в українське суспільство», – цитує звернення депутатів прес-служба Закарпатської облради.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
March 2018
 


...