Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ТАКОГО КРИТИЧНОГО СТАНОВИЩА

іЗ ЗАРПЛАТАМИ у нас не було останні десять років, і в сусідніх регіонах ситація аналогічна

Через ненадходження на Закарпаття стабілізаційної дотації в низці районів області виникла заборгованість по зарплатах перед працівниками соціально-культурної сфери. Геннадій Москаль направив із цього приводу урядову телеграму прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману.

– Через відсутність коштів у місцевих бюджетах Воловецького, Міжгірського та Хустського районів працівники бюджетних установ не отримують заробітну плату вже три місяці, Берегівського, Виноградівського, Тячівського – два. Зарплату в основному не одержують низькооплачувані категорії працівників загальноосвітніх закладів – господарський та навчально-допоміжний персонал (за винятком педагогів). Зазначена ситуація призвела до соціальної напруги серед бюджетників та попереджень про страйки і блокування міжнародної траси. Передбачений у листопаді додатковий ресурс із держбюджету – стабілізаційна дотація та медична субвенція у загальній сумі 79,4 мільйона гривень – розподілені між місцевими бюджетами виключно для зарплати працівникам бюджетних установ, однак станом на 5 грудня цього року кошти в область так і не надійшли.

Такого вкрай критичного становища з виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери на Закарпатті не було останні десять років. У місцевих бюджетах ресурси вичерпані, і вирішити питання без надходжень із державного немає можливості. Люди, які місяцями не отримують зарплату, не криючись, проклинають органи влади – як місцевої, так і центральної. І їх обурення з кожним днем зростає,  – йдеться в телеграмі.

До речі, аналогічна ситуація і в сусідніх регіонах. Карпатський форум народовладдя, який об’єднує гірські райони Закарпаття, Івано-Франківщини, Чернівеччини та Львівщини, звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням виділити освітню й медичну субвенцію, а також базову та додаткову дотацію для зарплат бюджетникам. Нестача коштів у чотирьох областях до кінця року становить 57,6 млн грн. Як ідеться в документі, кожен із 25 гірських районів зітк­нувся з цією проблемою.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...