Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«Театр казок»

відкрив читачам світ добра

Нещодавно Оксана Фулитка з Іршави прийшла до дітей із новою книжкою, вже четвертою, – «Театр казок» . Кожна її оповідь – це справжня вистава, де добро перемагає зло, де панують справедливість, щирість і дружба.

Головний герой «Театру казок» Святославчик щодня проходив повз старовинний будинок, прикрашений химерними статуями, але ніколи не бачив, щоб хтось сюди заходив чи виходив. Тому запитав про це матусю. «Колись це був ляльковий театр, – відповіла вона. – Я, пам’ятаю, навіть одного разу туди потрапила. Але це було давно…» Хлопця взяла цікавість, чому театр закрили? «Не знаю, – відповіла мама. – Там був дядько такий дивний – Ляльковод, напевне, щось із ним трапилося. Він переживав, що глядачів ставало дедалі менше».

Весь день Святославчик обдумував цю розмову. Розумів, театр закритий, але коли наступала ніч, у вікнах виднілися танцюючі тіні. Однієї ночі він вирішив піти туди й побачив величезну гарну сцену, на якій виступали тварини й люди. Керував ними дядько з сивими закрученими вусами – Ляльковод.

Казка закінчується тим, що Святослав із друзями відродили театр, бо казку неможливо не любити, вона необхідна усім.

Інші казки – ніби продовження попередньої. Авторка також пробує писати п’єси. Оксана Фулитка вустами своїх героїв виховує в хлопчиків і дівчаток почуття поваги, доброзичливості, закликає лагідно й приязно ставитися до людей і до всього навколишнього.

Порушила вона й таку тему, як мова. Особливо це важливо й актуально тепер. Багато молодих письменників, щоб привернути до себе увагу, вживають ненормативну лексику. А це вже твори, які не несуть виховний характер. А шкода! Письменниця намагається донести це в казковій оповіді «Слова, що роблять серця кам’яними». І відрадно, що син Віталік зрозумів свою помилку й попросив у мами вибачення. І тут знову О. Фулитка вдається до повчання дітвори, мовляв, треба говорити лише теплі слова й уникати тих, якими можна образити.

Пані Оксана намагається писати про наболіле, у своїх творах – бути толерантною.

Художня література має залишатися джерелом освіченості й духовності. Цьому не повин­ні бути на заваді комп’ютер і телевізор. А ще, коли пишуть для дітей такі автори, як Оксана Фулитка. Вона спонукає їх мислити нестандартно, розвивати фантазію, інтуїцію, здатність до спілкування. А це дуже важливо.

Василь ШКІРЯ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...