Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ТЕАТРАЛЬНА СТУДІЯ

стартувала в облмуздрамтеатрі

29 жовтня академічний обласний український муздрамтеатр ім. братів Шерегіїв знову гостинно відчинив двері для шанувальників. Новий, уже 72-й за ліком, сезон розпочався з вистави «Шаріка» в постановці Анатолія Філіппова. Романтичну оперету про історію кохання молодої угорської дівчини та січового стрільця, що розвивається в Хусті у 1914 – 1915 роках, закарпатські глядачі вже мали змогу побачити на прем’єрному показі з нагоди закриття минулого сезону. Тож зараз відбулася друга презентація, наступну ж таку нагоду театролюби одержать 5 листопада.

Урочистому відкриттю сезону передувала зустріч керівництва театру з журналістами. Найперше, шерегіївці згадали про участь у фестивалі «Коломийські представлення» (Івано-Франківщина) та вересневі гастролі в Києві, що пройшли досить успішно. Повернувшись до Ужгорода, колектив розпочав активно готуватися до побачення з рідним глядачем. Окрім згаданої «Шаріки», вже 19 листопада обіцяють порадувати постановкою «Крок від любові» (за драмою М. Старицького «Циганка Аза») в режисерському втіленні Василя Шершуна. А дещо згодом сюрприз чекає і на малих глядачів – «Білосніжка і сім гномів» Олександра Саркісьянца стане родзинкою насиченої святкової програми, що створюватиме в театрі незабутню казкову атмосферу з 20 грудня до 15 січня.

Із 1 листопада при облмуз­драмтеатрі запрацювала театральна студія. Як запевнили організатори, серед дітей, котрі пройшли кастинг, є справжні обдарування, тож дуже добре, що їхні батьки своєчасно довірили вишкіл професійним акторам на чолі з Любомиром Гелясом.

Паралельно продовжує свій розвиток мала сцена театру. Ще до кінця листопада тут планує представити прем’єру вистави «Не тутешній» актор Михайло Фіщенко.

– Поряд із творчою роботою кипить і господарська, – відзначив директор Василь Марюхнич. – Нарешті театр наблизився до вирішення наболілих питань: у глядацькому залі завершується ремонт стільців, на що з обласного бюджету виділили близько 560 тисяч гривень, триває утеплення фойє, і ще до кінця року належить освоїти майже 670 тис. грн на ремонт санвузлів.

«Та поки одні будують – інші руйнують», – бідкається директор. Територію довкола будівлі уподобали підлітки. Розбиті вікна, потрощена велосипедами і скейтами плитка, брутальні написи на стінах та сміття – з такими наслідками «дозвілля» ужгородських тинейджерів працівники театру зіштовхуються день у день, а на усунення щороку витрачають 30 – 40 тисяч гривень із власних зароблених коштів. Ще більше загострює проблему байдужість – як зухвалих порушників, упевнених у власній безкарності, так і стражів порядку, до яких керівництво театру неодноразово марно зверталося по допомогу, повідомляє управління культури ОДА.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...