Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ТЕПЛА «РІЗДВЯНА ВИСТАВКА»

дивуватиме нас три тижні

Маємо гарну можливість насолодитися новим доробком закарпатських художників – минулого тижня в галереї «Ужгород» відкрилася «Різдвяна виставка». Свої твори представили 35 авторів, а добірка вміщує понад 70 робіт.

Полотна присвячені Різдву та, звісно, казковій порі року – зимі. Рівень – високий, відзначив у своєму вітальному виступі патріарх крайового живопису Володимир Микита. За його словами, ця експозиція – одна з найкращих за останні роки.

Натомість голова обласної організації НСХУ, народний художник України Борис Кузьма розповів про плідну діяльність митців-спілчан у 2017-му. Зокрема вони відбули низку резонансних презентацій у Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі. Чимало успішних групових і авторських проектів було реалізовано й на Закарпатті. Крім того, колектив поповнився десятьма новими членами.

Привітала митців із підсумковим вернісажем і нова очільниця департаменту культури облдержадміністрації Оксана Бабунич. Доповнив враження від експозиції Василь Вовчок – керівник живописної секції обласної організації НСХУ та куратор виставки. Він запевнив, що це – лише дещиця з цьогорічних творчих здобутків, а якщо врахувати ще й активність багатьох художників у представленні мистецтва Закарпаття далеко за його межами та відданість митців-педагогів роботі з талановитими дітьми і молоддю – можна сміливо стверджувати: для популяризації і розвитку образо­творчості краю було зроблено вдосталь. А якби зібрати картини, які створили за останній рік наші художники, то ними можна б «вистелити» дорогу від Ужгорода до Івано-Франківська.

Мені теж сподобалися полотна закарпатських митців. Особливо теплим є твір Одарки Долгош, на якому змальовано засніжений вечір в обрамленні віконечка, звідки ллється жовте світло. Чи картина М. Шете «Різдвяний ранок» – на пагорбі височіє Ужгородський замок, біля підніжжя – біліють дахи будинків. Так і хочеться переселитися в цей дивовижний пейзаж, відчути атмосферу картини зсередини, торкнутися холодних стін фортеці й зустрічати там вранішнє зимове сонце.

Маріанна ШУТКО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...