Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Терапію посттравматичних стресових розладів наші фахівці обговорили за участі медиків із Верхньої Франконії

Минулого четверга в Ужгороді відбулася міжнародна конференція на тему: «Актуальні питання діагностики, терапії та реабілітації посттравматичних стресових розладів». Окрім науковців УжНУ та провідних медиків краю там були й німецькі.

В. п. голови облради Йосип Борто щиро привітав поважних гостей із округу Верхня Франконія Федеративної Республіки Німеччина д-ра Манфреда Вольферсдорфа та маг. Вальтера Ретцель-Курцдьорфера, котрі багато років присвятили співпраці із Закарпаттям. Зазначалося, що завдяки спільному українсько-німецькому проекту за фінансової підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини нещодавно наші лікарі та психологи пройшли стажування в окружній клініці Байройта. «За реалізацію цього проекту ми також завдячуємо голові окружних зборів Верхньої Франконії Гюнтеру Денцлеру, його колегам та, звичайно, нашим почесним гостям», – підкреслив Й. Борто.

Він також розповів, що з початком бойових дій на сході України гостро постало питання надання кваліфікованої психологічної допомоги для осіб, які брали участь у АТО, – і в доволі великих масштабах. Тому виникла необхідність створення та забезпечення ефективного функціонування системи комплексної реабілітації таких осіб як самостійного напряму клінічної й соціальної медицини. Актуальність цієї проблеми була вирішальною для вибору предмета українсько-німецького проекту. «Тож сьогодні присутні мають гарну нагоду ознайомитися з напрацюваннями досвідчених науковців та фахівців, із результатами їх багаторічної роботи, а також поділитися власним досвідом діагностики, терапії та реабілітації посттравматичних стресових розладів, – зазначив Йосип Йосипович. – Переконаний, що ця конференція послужить розширенню партнерських відносин та новому витку співпраці».

Далі учасникам заходу читали лекції, на завершення відбулася пленарна дискусія, всі мали змогу отримати компетентні відповіді на запитання, які їх цікавили, від Манфреда Вольферсдорфа та Вальтера Ретцель-Курцдьорфера. Конференція тривала й наступного дня, а далі німецька делегація відвідала обласний госпіталь ветеранів війни, де реабілітацію проходять учасники АТО та демобілізовані бійці, інформує прес-служба облради.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 

Навіґація

...