Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«ТЕРИКОНІВ» У НАС НЕ БУДЕ!

Натомість – здоровий ліс

Основний вектор, який задає Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства підвідомчим підприємствам, – збільшення обсягів лісовідновлення для того, щоб мінімізувати розрив між ними й рубками.

– Починаючи з 2006-го, ми щорічно проводимо акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках», головна мета якої – привернути увагу громадськості до наших зелених легенів.

За площею лісфонду Закарпаття входить до першої п’ятірки серед областей України, а за лісистістю й запасами деревини – на першому місці. Хочемо, щоб люди бачили: ми висаджуємо молодий здоровий ліс і належно доглядаємо за ним. Адже він створює величезний потенціал для розвитку туристичної галузі, економіки, а також зростання добробуту краян. А лісовідновлення – найважливіша складова ведення лісового господарства. Є природне поновлення та «рукотворне». Першого існує багато видів. До прикладу, для ялинників найбільш ефективний спосіб – залишати на лісосіці здорові насіннєві дерева, забезпечуючи ґрунт хорошим генетичним матеріалом для створення наступного покоління лісу, – зазначає головний лісівник Закарпаття Валерій Мурга.

На території Закарпаття, згідно з планом на 2017-й, уже висадили10 мільйонів саджанців. Директор ДП «Брустурянський лісомисливгосп» Михайло Бігун пишається своїми шістьма великими лісовими розсадниками, в яких ростуть понад 2 мільйони саджанців. Це смерека, ялиця біла, бук, клен-явір, кедр європейський. Догляд за ними тут дбайливий.

А через те, що погодні умови в гірських районах не дозволяли займатися висаджуванням дерев, цьогоріч акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» продовжилася на кілька тижнів. Станом на сьогодні все заплановане виконали.

Лідерами зі створення лісових насаджень залишаються держпідприємства «Брустурянське ЛМГ», «Рахівське ЛДГ» «Міжгірське ЛГ», «Ясінянське ЛМГ». На землях, що вийшли з сільгоспкористування, найбільше нових лісів створили в ДП «Верхньогірське ЛГ» (89 га) та «Тячівське ЛГ» (52 гектари). Основними породами, які висаджували, були ялиця, ялина, дуб, бук, модрина, клен-явір.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...