Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ТЕРИТОРІЯ ВЕРШНИКІВ

У виноградівському кінному центрі багатьом повертають сенс життя

Віднедавна кінний центр «Селід» зробив окраїну Виноградова відомою на всю Україну та за її межами. Сюди приїжджають із найвіддаленіших куточків.
І не лише задля розваги, а в першу чергу для того, щоб катаючись верхи, діти ставали здоровішими, впевненішими. Для господарки Ілдіки Маргітич – це територія, яка повертає сенс життя.

Ілдіко, розкажіть, будь ласка, як у вас виникла ідея займатися кінною справою?

– Все почалось у 2012 році. На той час працювати з верховими кіньми ми навіть не думали. Хотіли займатися сільським господарством. Для цього батько привів мені одного коня та 6 корів. З коровами не дуже вийшло, бо затрати себе не виправдовували. А от на коня звернула увагу інструктор Уляна Ковач і запитала, чи не хотіли б ми спільно займатись іпотерапією, тобто використовувати верхову їзду для лікування хворих. В Уляни вже був досвід у цій справі, тому ми погодилися. Вона їздила на різні семінари, вивчила метод грузинської іпотерапії. Через деякий час почали займатися із дітками, що мали вади зі здоров’ям. З багатьма такими я познайомилася раніше, коли займалася волонтерською роботою. Саме їм на початку й пропонувала пройти курс у нашому центрі «Селід». Згодом ми з чоловіком зрозуміли, що нам також треба вчитися. Я пройшла спеціальну підготовку і стала кінним інструктором.

Щоб утримувати такий центр, потрібні чималі гроші. Чи достатньо тих, які приносить верхова їзда?

– Коштує це значно більше, ніж люди можуть заплатити, тому ми шукаємо спонсорів для нашої роботи, бо без сторонньої допомоги неможливо утримувати коней.

З якими проблемами зіштовхнулися, коли починали працювати?

– Найважче було знайти фахівців. А взагалі, все давалося нелегко. Коли купили ділянку, – вона була повністю засмічена, і ми удвох із чоловіком її вичищали. Із території вивезли 13 вантажних машин непотребу. Завели електрику та воду, упорядкували територію...

Чого вдалося досягти з часу створення центру?

– Минулого року в селі Петрові на обласному кінному фестивалі зайняли 1-ше місце. Також улітку проводили такі свята у нас. Діти показували гімнастику верхи на конях. Ми організували для них літні табори, де готували до верхової їзди, вчили доглядати за конями, була й теоретична програма. В червні цього року знову організовуємо фестиваль. До нас приїде мій учитель із Угорщини, він продемонструє стрільбу з лука верхи, дітки покажуть свої вміння.

Скільки маєте коней?

– На сьогодні – 5 коней та 1 поні. Всіх ми придбали у Виноградівському районі, адже з-за кордону важко доставити тварин – потрібно оформляти багато документів. Нещодавно спробували імпортувати одного скакуна, але нам не вдалося.

Як знаходите «спільну мову» з вашими скакунами?

– До кожного коня має бути свій підхід, так само, як і до людей. Якщо вивчив його характер, працювати стає простіше, бо знаєш, що можна чекати від нього. У всьому має бути послідовність. Якщо дітки мають сміливість сісти на коня з першого разу, то ми їх садимо. Якщо ні – вони спочатку просто дивляться, спостерігають, а вже потім сідають.

З якого віку можна займатися іпотерапією, чи є якісь обмеження для цього?

– Краще за все – з 3-річного віку, коли всі кістки сформовані, м’язи сильні. Для дітей від 3 років заняття триває 15 хвилин, для старших – 30.

Ваші діти допомагають вам?

– У нас три дочки, і всі вони активно допомагають. Старша вчиться в Угорщині на кінного екскурсовода, друга опановує верхову їзду і вже хоче навчитися перескакувати перешкоди, а найменша навчається в 1-му класі. До речі, коли ми працювали з нідерландською будівельною фірмою, нас із чоловіком часто не було вдома, це заважало родині відчувати достатнє взаєморозуміння. А коли всі почали займатись однією спільною справою, атмосфера в сім’ї змінилася. Посилилося відчуття єдності.

Олександра КОСТЬО,
Виноградівський РЦПР «Майстерня слова»

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...