У чому переваги регіональних банків:

досвід Закарпаття

Розвиток потужної банківської системи є необхідною умовою стабілізації національної економіки та підвищення її ефективності.

Дискусії на рахунок доцільності функціонування малих банків в Україні ведуться вже давно, однак європейський та американський досвід доводять, що значення регіональних банків важко переоцінити. Саме вони відіграють важливу роль у регулюванні економічних процесів, пов’язаних із перерозподілом грошових коштів на місцях, доступом населення до банківських послуг та гнучкіше реагують на різноманітні коливання ринку.

Слід зазначити, що регіональні банки представлені далеко не в усіх областях України. На Закарпатті уже 25 років працює КОМІНВЕСТБАНК – єдина банківська юридична особа на території краю. Головний офіс банку розташований в Ужгороді, а в усіх районних центрах діють його відділення.

Регіональні фінустанови переважно обслуговують малий та середній бізнес, розвиваються в рамках одного регіону, але посідають важливе місце у створенні благ і послуг. Малі банки в конкурентній боротьбі приділяють значну увагу всім клієнтам, незалежно від сум, які проходять або лежать на банківському рахунку. Тому малий банк має можливість забезпечити відповідний рівень сервісу «своєму» клієнту, який у великої фінансової установи просто не викличе зацікавленості.

Клієнтами КОМІНВЕСТБАНКу є близько трьох тисяч юридичних осіб та понад чотири тисячі приватних підприємців. Відмінною ознакою його роботи є індивідуальний підхід до клієнта, доступ до керівництва та швидке прийняття рішень.

Клієнтська база банку різноманітна за своїми напрямами діяльності, однак існує певна специфіка, характерна для того чи іншого району, що відображається в роботі конкретних відділень на місцях. КОМІНВЕСТБАНК оперативно реагує на сигнали ринку, створюючи комфортні умови для клієнтів. Наприклад, відкриття у 2017 році додаткового вузла власної служби інкасації коштів та перевезення валютних цінностей у Хусті дозволило вчасно забезпечувати потреби клієнтів у готівці, в тому числі іноземній валюті, для виплати переказів чи поповнення банкоматів.

Окрім цього, перевагою малих банків у обслуговуванні малого бізнесу є відносна доступність для дрібних підприємств та підприємців кредитних коштів. Поряд із технічно озброєними великими банками, які пропонують привабливі умови для корпоративних клієнтів, малі банки мають змогу збільшувати прибутки переважно шляхом нарощення обсягів мікрокредитування. При цьому регіональні банки застосовують різноманітні схеми кредитування малих підприємств, підприємців та фізичних осіб на вигідних умовах, одночасно роблячи цю процедуру для них простою та доступною.

За останніми даними Національного банку України, КОМІНВЕСТБАНК займає 34% обсягів усіх наданих кредитів юридичним особам по Закарпатській області. Загалом ця сума становить близько 800 мільйонів гривень. Це не просто статистичні дані, це – реальне забезпечення фінансування бізнесу краю, створення робочих місць, покращення інвестиційного клімату. Банк прокредитував відновлення виноградарства та садівництва, видобуток та розлив мінеральних вод, різноманітні туристичні напрями, у тому числі «зелений» туризм, будівництво та реконструкцію санаторіїв, відновлення деревообробних підприємств.

Слід відзначити, що вже на 1 липня 2017 року акціонери КОМІНВЕСТБАНКу повною мірою виконали свої зобов’язання та збільшили його статутний капітал до 250 мільйонів гривень. Це, окрім виконання вимог Закону України «Про банки і банківську діяльність», надасть можливість банку збільшити обсяги кредитування, запровадити нові продукти, здійснити вкладення в інноваційні технології.

Проте, незважаючи на очевидну привабливість співпраці малих банків із дрібним підприємництвом, є низка проблем, подолання яких потрібно розглядати в контексті загальнодержавних програм підтримки малого бізнесу. Прийняття останнім часом за лобіюванням великих банків низки урядових постанов, що можуть обмежувати участь у конкурсних відборах малих банків, свідчать про нездорову конкуренцію та зайвий раз підкреслюють, що регіональні банки здатні гідно протидіяти «великому» бізнесу на місцях. Крім того, ситуація останніх років показала, що надійність банківської установи не пов’язана з розміром її активів.

КОМІНВЕСТБАНК як регіональний банк є і буде ідеальним фінансовим інстру
ментом впровадження стратегічної програми уряду України щодо децентралізації влади. Тривала та успішна співпраця КОМІНВЕСТБАНКу з органами місцевого самоврядування вже є свідченням успішності ідеї децент­ралізації, можливості громаді самостійно вирішувати питання регіонального розвитку, сприяє економічному та соціальному процвітанню нашої області.

І що не менш важливо, банк завжди відкритий до клієнта, бере активну участь не тільки в економічному, а й у соціально-громадському житті регіону, поповнюючи місцеві бюджети, підтримуючи спортивні та культурні заходи, здійснюючи просвітницьку діяльність. КОМІНВЕСТБАНК є постійним спонсором різноманітних акцій, заходів, що проводяться як регіональною владою, так і благодійними організаціями. Серед них: святкування Дня міста, міжнародний фестиваль театрів ляльок «Інтерлялька-2017», форум «Закарпаття – бізнес у центрі Європи» та інші різноманітні тематичні заходи, що покращують туристичну й інвестиційну привабливість нашого краю.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*