Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

У ЦІ ДНІ МЕДИКИ ПРИЙМАЮТЬ ВІТАННЯ

з професійним святом

З нагоди професійного свята працівників галузі охорони здоров’я України, яке відзначається щорічно у третю неділю червня, медиків Мукачева у четвер вітали заслужений лікар України, депутат облради, головний лікар Мукачівської центральної районної лікарні Василь Васюта, голова обласної ради Іван Балога, мукачівський міський голова Золтан Ленд’єл, депутат облради Андрій Балога.

Зі слів Василя Васюти, цьогорічні урочистості – своєрідний підсумок роботи за минулий рік. «Показники надання медичної допомоги нашої лікарні є вищими за середньообласні й навіть за середньодержавні. Бо маємо підтримку. Насамперед народного депутата України Віктора Балоги, міської влади. Завдяки прийнятим рішенням обласної ради для лікарні буде виділено 900 тисяч гривень на оновлення хірургічного корпусу, ще півмільйона отримаємо на облаштування кабінету ангіографії. Сам ангіограф вартістю майже 2,5 мільйона гривень нам подарували меценати», — поділився планами Василь Васюта. Разом з тим головний лікар каже, що непроста економічна ситуація в країні відображається і на медичній галузі. Так, виникають труднощі з проплатою рахунків казначейством. А медичну реформу, вважає керівник медзакладу, проводять для так званої «оптимізації» — скорочення кількості ліжок та зменшення кількості медиків. «Але ми на такі кроки не підемо і скорочувати медперсонал не будемо, адже за кожним з медиків стоять сім’ї», — каже Василь Васюта.

Привітав медичну спільноту міста й голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, наголосивши, що «професія лікаря – одна з найбільш поважних у суспільстві. Ці люди приходять на допомогу у важку хвилину. Лікарня – соціально важливий об’єкт, і відрадно, що у Мукачівській ЦРЛ успішно працюють медичні династії». Він побажав її персоналу успіхів та рівнятися на європейські стандарти надання медичної допомоги громаді».

Вшанування медиків Мукачівської ЦРЛ.

Опісля, інформує прес-служба облради, Іван Балога нагородив багатьох медпрацівників міста відзнаками та цінними подарунками. Так, грамоту обласної ради було вручено завідуючій терапевтичним відділенням поліклініки Ярославі Гереші, завідувачу психоневрологічного диспансеру Миколі Крилову, лікарю-терапевту Надії Маркуліній, лікарю-онкологу Ларисі Юрченко та провізору Мукачівської центральної районної лікарні Нінель Мацейко.

Наступного дня, в п’ятницю, голова облради зустрівся з колективами трьох обласних медичних закладів. Зранку він побував в обласній дитячій клінічній лікарні. Заклад створений 1950 року на базі побудованого 1905 року дитячого притулку «Леленц». Лікарня складається з поліклініки, дитячої консультації, стаціонару та Центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи «Росинка».

Загальна кількість ліжок – 447. Поліклініка розрахована на 480 відвідувань на зміну. У лікарні працюють понад 130 лікарів та 320 медичних сестер. Головний лікар, депутат облради Єлизавета Біров повідомила, що  завдяки прийнятим рішенням обласної ради зводиться центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи «Росинка». Цього року на перекриття даху виділено 300 тисяч. Також в минулі роки відкрито перше в областi вiддiлення недоношених новонароджених дiток. Лікарня – партнер багатьох міжнародних проектів. Завдяки керівництву лікарні налагоджені контакти з медзакладами Австрії, Угорщини, Німеччини, Нідерландів та Франції.

Під час зустрічі з колективом лікарні І.Балога насамперед побажав медикам терпіння та натхнення.  «Ви турбуєтесь про підростаюче покоління, нерідко боретесь за їхнє життя – і це одна з найблагородніших професій. Тисячі батьків вдячні вам за це, — зазначив керівник ради.

Опісля Іван Балога відзначив почесними грамотами обласної ради та цінними подарунками ряд медиків закладу. Серед нагороджених — Владислав Гегедюш, лікар-уролог дитячого хірургічного відділення, Лариса Лелет, медична сестра, Юдіта Роспопа, лікар-пульмонолог; Алла Тоба, вчитель-дефектолог та Зоряна Швайк, лікар-дерматовенеролог.

Цього ж дня голова обласної ради провів зустріч з колективом обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології, який було  створено у 2006 році на базі клініки нейрохірургії УжНУ. Високий рівень кваліфікації лікарів, серед яких спеціалісти різних напрямків, середнього та молодшого персоналу, сучасне діагностичне та лікувальне обладнання забезпечують лікування ряду захворювань центральної та периферичної нервової системи. В середньому за рік клініка надає лікарські та консультативні послуги понад 5000 пацієнтам, при цьому виконується 800 хірургічних втручань, більшість з них — під операційним мікроскопом. Очолює заклад голова комісії облради з питань охорони здоров’я Володимир Смоланка. Він — один із найкращих європейських нейрохірургів, проводить надскладні операції на мозку, нерідко й у Києві, Львові та за кордоном. В останні роки заклад оновлюється – триває реконструкція, на яку на  минулій сесії облради виділили  800 тисяч гривень.

І.Балога вручив медикам центру грамоти та цінні подарунки. Серед нагороджених – Яна Деркач, головна медсестра, Іван Ісак, лікар-нейрохірург, Володимир Химич, заступник директора центру та Олександра Яцина, старша медсестра.

Також цього дня він зустрівся з колективом обласного медичного територіального об’єднання «Фтизіатрія». Появі в медзакладі представників органів місцевого самоврядування обласного рівня зраділи по-справжньому. А гості прийшли в колектив з нагородами, подарунками та щирими словами подяки за сумлінну, безкорисливу працю.

Звертаючись до медиків, Іван Балога зазначив, що в депутатському корпусі краю нині є чимало медиків, які лобіюють питання медичної галузі в краї. Це – авторитетні люди, які добре знають свою справу. У нас спільні позиції щодо розвитку охорони здоров’я на Закарпатті. Тому вдалося ухвалити низку важливих галузевих програм, зокрема і щодо протидії захворюванню на туберкульоз у нашій області. Цього року депутатський корпус виділив 800 тисяч гривень на будівництво нової протисухотної лікарні на 100 ліжок в Нижній Апші – це перший на Закарпатті типовий проект, який повністю відповідатиме всім санітарно-епідеміологічним нормам.

Голова облради Іван Балога тут також виконав приємну місію – грамотами та цінними подарунками було нагороджено Марту Вуксту — реєстратора, Йосипа Торчара —  завідувача торакально-хірургічного відділення та Світлану Андреянову, завідуючу терапевтичним відділенням. Як інформує прес-служба облради, подарунки від голови облради отримали й колективи цих закладів.
 

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...