Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

У кількох районах області

випав брудний дощ

У четвер зранку випав незвичний дощ. Ужгородом їздили брудні машини, ніби їх хтось облив розчином із крейди і води. «Побіліли» і рослини. Мешканка Холмока Ужгородського району каже, що пішла у сад зрізати для колеги троянди на день народження, а там побачила: всі квіти побіліли, довелося мити під стічною водою.

Як пояснив старший синоптик Закарпатського центру із гідрометеорології Андрій Золотарьов, у дощ потрапила… пилюка. Центр циклону сформувався в Угорщині. Він підняв її у повітря, яку до нас з опадами приніс вітер. Але лише в окремі села кількох районів Закарпаття – Ужгородський, Перечинський, Берегівський та Мукачівський. «Дощ не кислотний і не радіаційний, — запевнив синоптик. – Якби так, то одразу б відреагували рослини. Тому небезпеки нема».  

Проте весь день Ужгородом ходили чутки, начебто  вибухнув якийсь хімічний завод у Словаччині. Але заступник начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Оксана Фенцик каже: «Офіційних повідомлень про аварії від сусідніх держав не надходило. Зате є численні звернення та запитання від громадян щодо ситуації». Зі слів еколога, їхні прилади не фіксують підвищеного рівня радіації.Подібні опади були також в Угорщині та Словаччині, зауважила О.Фенцик.

Як пише одне зі словацьких видань korzar.sme.sk, водії, які побачили пил на своїх авто, були вкрай стурбовані.  Однак метеорологи країни-сусідки заспокоюють: небезпеки немає, оранжевий пил – це пісок із Сахари. «Пил і пісок потрапив у хмари, тому опади мають забарвлення і залишають сліди пилу», – пояснюють  метеорологи Словацького гідрометеорологічного інституту. Сильні вітри на заході Лівії та в Єгипті, за їх словами, спричинили появу в атмосфері  великої кількості пилу і піску. Подібні метеорологічні явища, що переміщаються звідти на Європу, трапляються рідко.

У цей же день, як повідомили із прес-служби прокуратури Закарпатської області, прокуратура доручила організувати проведення детального аналізу зафіксованого пилу відповідним фахівцям: головному управлінню Державної санітарно-епідеміологічної служби в області, Державній екологічній інспекції та державній установі «Закарпатський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Нагадаємо, що кілька років тому у Великоберезнянському районі випав сніг оранжевого кольору. Спричинили цю аномалію… піщинки, які принесло аж із Африки.

Оксана ШТЕФАНЬО.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...