Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

У КОСІВСЬКІЙ ПОЛЯНІ ПЕРЕКРИВАЛИ ДОРОГУ,

аби напоумити… «інвесторів»

Цього тижня громада Косівської Поляни, що на Рахівщині, збунтувалася. Люди занепокоєні незаконною, на їхню думку, розробкою поліметалевих руд поблизу села. Тому й вдалися до крайнощів – висипали на дорогу машину «кругляка» і таким чином перекрили її для спецтехніки ТзОВ «Мармарош»…

Досі сільська рада вже тричі відмовляла цьому інвестору в розробці тутешніх руд. Також громада з цього приводу зверталася й до районної влади, але там мовчать. Селяни ж налаштовані категорично — обіцяють і надалі блокувати дорогу. Проїзд буде дозволено тільки транспортним засобам, що виконують життєво важливі функції, – швидкій допомозі, міліції тощо. Головна вимога косівців — негайно припинити діяльність ТОВ «Мармарош» та провести перевірку підприємства (яке, до речі, було зареєстровано лише минулого року), а також фірми, яка здійснює геологорозвідувальні роботи на ділянці Гаврищук.

До речі, як стало відомо у четвер, прокуратурою Закарпатської області було ініційовано перевірку законності діяльності ТзОВ «Мармарош» на території Рахівського району. Разом з тим, того ж дня керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської обласної ради Михайло Попович звернувся з листом до голови Рахівської районної ради Миколи Беркели, в якому дана оцінка ситуації, що сталася у селі Косівська Поляна.

У ньому, поінформували в прес-центрі облради, акцентується увага на тому, що своїм рішенням від 4 листопада 2011 року «Про погодження клопотання ТОВ «Мармарош» Закарпатська обласна рада погодила клопотання цього товариства щодо надання спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку поліметалевих руд ділянки Гаврищук, але тільки за умови отримання погодження землекористувачів, Рахівської міської ради, Косівсько-Полянської сільської ради і Кобилецько-Полянської селищної ради. «Тобто слід розуміти, що рішення облради можна вважати чинним та юридично легітимним тільки тоді, коли ТОВ «Мармарош» матиме погодження від усіх вищезгаданих суб’єктів (рішення сільської, селищної, міської рад). А поки цього нема, підприємство не має права здійснювати будь-яку діяльність на цій території», — зазначається у листі.

Насамкінець керівникам та депкорпусу Рахівської райради нагадали, що, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», відповідні дозволи на користування надрами надаються Державною службою геології та надр України, а обласна рада надає тільки погодження на отримання такого дозволу.

Реакція на це, як мовиться, не забарилася. Як стало відомо перед самим виходом газети, учора сесія Рахівської райради підтримала звернення мешканців Косівської Поляни про припинення діяльності ТзОВ «Мармарош» на ділянках в урочищах Гаврищук та Рударня.

Коментарі

Русин Ндл, 30/06/2013 - 10:12

1.) Перекривати дорогу - це злочин, передбачений карним законодавством - прокуратура мае відреагувати на такі дії блискавично (в противному разі під прикриттям "сільсьської громади" будуть діяти конкуренти, як це мае місце в Косівській Поляні)

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...