Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«У НАС НАЙКРАЩІ МЕДСЕСТРИ НА СВІТІ», –

переконана Світлана Планчак

Щороку 12 травня у світі відзначають День медичної сестри. І якщо роботу лікарів, як правило, видно, то медсестри – ніби «солдати невидимого фронту», але їхня заслуга у зціленні людей не менша.

Так, головна медична сестра комунального закладу «Ужгородська районна лікарня» Світлана Планчак переконана, що їхні медсестри – найкращі у світі. Каже, коли створили райлікарню, жодну таку посаду не скоротили. Хто хотів піти на заслужений відпочинок – пішов. Крім того, є тенденція професійної міграції медсестер за кордон. Але для цього закладу така проблема не характерна. Більше того, дехто, повернувшись, розповідає, мовляв, дуже важко на чужині працювати, й люди там не такі привітні. А ще потрібно повторно здобувати освіту. Тож багато й мінусів у закордонні. Словом, більша частина медсестер залишилася в райлікарні, яка донедавна була ще відділковою – станції «Ужгород ДТГО «Львівська залізниця». Завдяки депутатам Ужгородської райради фінансування там у порівнянні з минулим роком збільшилось, як і кількість відділень – з’явилися гінекологічне, неврологічне та педіатричне, де, крім інших, тимчасово перебувають і покинуті діти, поки відповідні служби не вирішать їхню долю. «Між іншим, у нас за ними здійснює належний догляд увесь медперсонал. Харчування чудове, у декого вдома так смачно не готують», – наголосила пані Світлана. Вона відзначила, що медсестри – незамінні трудівниці, які асистують лікарям на операціях, ведуть амбулаторний прийом, а також справляються з масою іншої роботи, щоб поставити на ноги хворого. Візьмемо реанімаційне, неврологічне, хірургічне, травматологічне відділення. Тут є багато лежачих пацієнтів, яких потрібно годувати через зонд. Буває, вони затримуються місяцями в паліативному відділенні хоспісу. І тоді вся турбота та догляд за ними лягає на плечі медсестер і санітарок, бо рідні не завжди мають змогу це робити.

У лікарні хворим дають список ліків, які слід придбати. У вас теж?

– До нас днями потрапила одинока жінка у вкрай тяжкому стані. Її знайшли сусіди вдома непритомну. «Швидкою» привезли стареньку в комі. Тут їй одразу надали кваліфіковану допомогу. Щодня за рахунок лікарні йде на цю пацієнтку як мінімум на 3 тис. грн медикаментів. Тож бачите, забезпечення у нас дуже добре, оскільки лікарня фінансується з районного бюджету. Часом пацієнти потрапляють до нас у занедбаному стані – тягнуть із візитом до фахівця, боячись, що це потребує значних коштів. А тут  дивуються, що багато ліків не потрібно купувати. У першу чергу забезпечуємо ургентних хворих.

До свята годиться похвалися якимись здобутками…

– Похвалитися є чим. Найперше – для потреб лікарні закупили постільну білизну, в харчоблоках є новий посуд, проводиться капремонт у дитячому відділенні. Крім того, отримали три операційні столи та нові інструменти. До речі, такого операційного столу з ортопедичною приставкою, як у нас, не має жодна лікарня області. Є і два нові кардіомонітори, біохімічний аналізатор, апарат для штучної вентиляції легень, сучасний рентген, який можна переміщати в будь-яку палату і зробити знімок хворому, не піднімаючи його. Одним словом, райлікарня стає сучасною, завдяки чому одужання буде і дієвим, і комфортним.

Дуже важливо, як я вже казала, що маємо належне медикаментозне забезпечення, де серед інших і недешеві препарати. Потрапивши до нас, людина може отримати повну медичну допомогу – від обстеження до ліків. Про це вже свідчать черги в коридорах, адже районні мешканці обслуговуються абсолютно безкош­товно. Інші можуть отримати допомогу за власний кошт і за спеціальним прайс-листом.

Нині Світлана Планчак керує роботою 178 медичних сестер. Сюди входить і паліативне відділення, що в селі Велика Добронь, для важких лежачих хворих, які потребують посиленої турботи. Наразі за 12-ма такими пацієнтами цілодобово доглядають медсестра та санітарка.

– Щоб бути медсестрою, треба любити свою професію, людей. Вже доведено, що без лагідного погляду, доброго слова та усмішки навіть найдорожчі ліки не допоможуть. Завдяки турботі й професійній майстерності медсестер у людей з’являється віра та надія на одужання, і це найголовніше, – підкреслила пані Світлана. – Тож щиро вітаю всіх медсестер із професійним святом. Успіхів у роботі, сімейних гараздів, щастя, благополуччя.

Надія САРАНА

P. S. До речі, головний лікар Ужгородської райлікарні Олег Голуб у трудовій книзі теж має запис «медична сестра» – під час навчання працював у хірургічному відділенні УЦМКЛ. Тож він теж щиро вітає медсестер зі святом.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...