Субота
17 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

У неповнолітніх стає «модним» не порушувати закон, а у міліціонерів – не карати

З початку року в області сталося 143 злочини, які скоїли неповнолітні (торік їх було 153). Причину зменшення правоохоронці вбачають у профілактиці. «Ми стали частими гостями у школах. І відійшли від каральної практики. Тепер більший акцент робимо на попередженні злочинів серед неповнолітніх, — розповів начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС у Закарпатській області Василь Мадяр. — Ще одна причина – молодь стала свідомішою, тепер модно не порушувати закон...».

Серед злочинів, які все ж скоюють неповнолітні, першість утримують крадіжки майна. Головний мотив – показати себе перед друзями. Останній подібний випадок, коли 12-річний хлопчик украв від сусіда ноутбук. Старших нерідко залучають до співучасті у злочині. Як це було у Хусті, коли у розбійному нападі брали участь і 16-річні. Як правило, каже пан Мадяр, покарання з позбавленням волі для неповнолітніх — це поодинокі випадки. Зазвичай, це заходи виховного характеру в притулку, що в Батьові Берегівського району. Нині на обліку в міліції перебувають 382 підлітки.

На запитання «Новин Закарпаття», в яких містах (районах) найчастіше грішать неповнолітні, Василь Мадяр назвав Мукачево та Мукачівський район, Хуст. А от в Ужгороді різко зменшилася кількість злочинів, а в Ужгородському районі навпаки — зросла. Що цікаво, на половину зменшилася кількість злочинів, скоєних неповнолітніми у стані алкогольного сп’яніння. Поцікавилися ми і портретом малолітнього злочинця, але Василь Мадяр сказав, що він досить розмитий, хоча вік таки зазначив – переважно грішать із 14 років. До речі, саме з такого віку настає кримінальна відповідальність, правда, якщо скоєно важкий злочин, а загалом із 16-ти.

В області вже розпочалася профілактична операція «Літо». А це означає, що міліція активізується, щоб попередити скоєння дітьми та проти них злочинів.

Оксана ШТЕФАНЬО.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 


...