Вівторок
24 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

У ВУЧКОВОМУ СМАКУВАЛИ

медом

Кожний населений пункт Міжгірщини має свої родзинки. Як, скажімо, село в долонях гір – Вучкове, що налічує понад дві з половиною сотні дворогосподарств, а найдавніша письмова згадка про нього датується 1548 роком. Тутешньою родзинкою вважається мальовниче урочище Петровець, де знаходиться рідкісне диво – гейзер, який періодично пульсує срібним водограєм з-під землі. Поруч є й цілюще мінеральне джерело, а ще – унікальний пам’ятник… бджолі, який встановили 11 років тому.

Тож недарма саме тут минулої неділі проводили фестиваль бджолярів – уже другий рік поспіль. Його головним ініціатором стала енергійна жінка – голова місцевого органу самоврядування Людмила Попович. Відбувалися фестини символічно напередодні релігійного свята – Медового Спасу, або Маковія. Було багато пасічників, яких у гірських селах повно, вони згуртувалися у громадському бджільницькому товаристві за почину ветерана праці, заслуженого працівника транспорту України Петра Гримута з райцентру. Примандрували з усіх-усюд і ті, хто цінує мед.

У Вучковому пахло не лише п’янким ароматом солодкого меду. Під відкритим небом також влаштували виставку картин і сувенірів художники, різьбярі.

А розпочалося дійство знаково: в черговий раз дав про себе знати гейзер, зануртувавши красним сріблястим струменем води. Під час короткочасного фонтанування так і клацали фотоапарати мандрівників, щоб встигнути зафіксувати цю красу. Зі сцени з медовим празником присутніх тепло привітали голова ОДА Геннадій Москаль, голова Міжгірської райради Василь Щур і РДА Василь Худинець, сільський голова Вучкового Людмила Попович. Зрозуміло, були й нагороди для тих, хто невтомно трудиться на медоносній ниві.

За добрим звичаєм, відбувся молебень та освячення меду. Після цього господарі фестивалю гостинно почастували всіх ласим харчем.

Фестиваль без пісні й танцю не буває. Настрій глядачів підносили аматори, талантами яких багата Верховина. Серед них, зокрема, колектив художньої самодіяльності РБК, солістка з Ізок Оксана Синишина… І особливо слід відзначити наймолодшого депутата райради Володимира Марковича, який родом із Колочави. Своїм дзвінкоголосим виступом він просто заворожив публіку – як юнь, так і дорослі не втрималися від спокуси й біля сцени пустилися в іскрометний танок. Словом, і медом ласували, й весело гуляли!

Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ
Фото автора

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...