Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«УГОЧАНСЬКА ЛОЗА»-2017 ВРАЗИЛА

РЕКОРДНОЮ КІЛЬКІСТЮ ГОСТЕЙ

За визнанням «старожилів» фестивалю «Угочанська лоза», цьогорічне свято у Виноградові було наймасовішим, найцікавішим і найкраще організованим. Апробований торік тур на вузькоколійці, що пролягає від райцентру до шаланківського дегустаційного залу, зараз пройшов «на ура».

В Олешнику гостей зустрічали традиційним напоєм і порівняно новими стравами – зокрема сиром із буйволячого молока (недавно в селі з’явилася своя ферма).

Подорож завершилася в Шаланках, де всіх чекала ще одна кулінарно-мистецька програма. А в неділю відбулося центральне дійство – театралізована хода за участі очільників області й району, гостей звідусіль. Міський парк був переповнений туристами з різних регіонів України, Білорусі, Польщі, США, Словаччини, Румунії, Чехії, Італії, Ізраїлю… Для них залучили й велику кількість підприємців та «сільських дворів» – були традиційно накриті столи з автентичними кулінарними виробами. «Угочанська лоза» за задумом організаторів є демонстрацією саме народних звичаїв, серед яких не лише мистецтво рукоділля й музики, а й приготування страв. Безперечним лідером у цьому змаганні був «Волоський двір» – так умовно можна назвати кулінарно-музичну композицію від сіл Черна, Новоселиця й Хижа. Щедро й різноманітно представили також Великі Ком’яти, Вербовець, Неветленфолу, Виноградівський держлісгосп… Окремої розмови заслуговує стіл Румунії й Словаччини. Румунська цуйка, скажу вам, просто вразила чистотою, прозорістю, міцністю, смаковими нюансами. До речі, гостя з Румунії Люба Горват просила оприлюднити й передати «кому слід», що потрібно зняти перепони для мешканців Тарни, які уже майже сто років розділені кордоном. (Тарна Мала (Міца), тобто Хижа, залишилася на українському боці, а Тарна Маре (Велика) опинилася в Румунії). «Як би славно, – каже пані Люба, – якби давні родичі й сусіди могли не лише приходити один до одного, а й провести спільний фестиваль!»

Гостям напої смакували

Не можна не згадати, що цьогорічне свято відбувалося без багаторічного співорганізатора, блискучого фахівця виноробства Івана Табаки, який раптово помер 6 травня. Пам’ять про нього вшанували хвилиною мовчання.

А тепер про вина переможців. Цього року на дегустацію подали понад 70 зразків напоїв. Оцінювали їх привселюдно в залі комплексу «Чорна гора» за участі Федора Шандора та численних фахівців. Переможцями стали Сергій Кус, Елек Повлін, Михайло Талабіра, Арпад Ласлов, Йосип Гошта, Степан Шімон… Крім виноградівських вин, можна було скуштувати напої з Берегівського, Ужгородського, Мукачівського районів, закусити бринзою з Рахова.

В амфітеатрі ж відбувся святковий концерт за участю артистів краю, в тому числі Закарпатського народного хору й народного артиста України Степана Гіги. Цілий день можна було начитатися (буквально) в бібліомістечку, а в центрі Виноградова пройшло яскраве вогняне шоу.

Василь ГОРВАТ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...