П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

УСІ – НА ЗАКАРПАТСЬКУ «АКВАРЕЛЬ»!

Виставка триватиме майже до кінця жовтня

26 вересня в арт-центрі «Галерея Ілько» відкрилася перша обласна ретроспективна виставка «Акварель», яка триватиме майже місяць. Вернісажу нині пророкують звання найуспішнішого мистецького заходу року. Адже тут представлені роботи понад 30 митців – як класиків, яких уже нема серед нас, так і сучасних, котрі працюють у цій техніці.

Відкриваючи захід, народний художник України Василь Скакандій сказав: «Ми хочемо, аби наша перша виставка акварелі повернула повагу до цієї техніки. Аби люди зрозуміли й відчули, що мистецтво не лише на полотні, а й на папері, в металі, глині».

Акварель – дуже швидка техніка, яка передає «моментний» стан. Тут не маєш права схибити, бо не підправиш, як, скажімо, під час творення маслом. «З акварелями можуть працювати лише справжні майстри. Як-от: Борецький, Ерделі, Бокшай, Глюк, Коцка та низка інших наших попередників, корифеїв. Вони вкладали в неї свій зміст», – каже голова Закарпатської організації Національної спілки художників України.

Виставка  дає змогу прослідкувати певний зріз у розвитку акварельного живопису області. Найперше цікавість викликають роботи Йосипа Бокшая, (за склом – його ескіз до розпису плафону ужгородського кафедрального греко-католицького собору), Федора Манайла, Шандора Петкі, Василя Габди, Ернеста Контратовича. А ще – Володимира Микити, Івана Ілька, Ференца Семана та багатьох інших, у тому числі й молодих митців. Як резюмував Василь Скакандій, «ми маємо закарпатську школу живопису, яку знають і шанують у світі. Можемо говорити й про закарпатську школу акварелі».

Оксана НЕ/ВИЦЬКА
Фото Я. ДУЛЕНКА

 

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 


...