Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

УВАГА! ГОВОРИТЬ ЗАКАРПАТСЬКЕ

сучасне мистецтво!

«Прощавай, Слово!..» – експозиція творів закарпатського сучасного мистецтва, де представлено живопис, графіку, фотографію, об’єкти та інсталяції, які заполонили простір «Совиного гнізда» в Ужгороді. Це не смерічки-потічки, а медичні рукавички, кульки за склом, майонез на фото і т. п., а замість олії чи акварелі – аерограф. Це щось нове і свіже!

На відкритті куратор заходу живописець Тарас Табака сказав: «Цією виставкою ми підсумовуємо цикл попередніх групових проектів сучасного закарпатського образотворчого мистецтва й розпочинаємо нову трилогію в історії його самоусвідомлення. Для початку просто пропонуємо замислитися над розділенням таких понять, як «інформація» та «зміст». Співзасновниця культурно-мистецької фундації «BrovdiArt» Наталія Бровді, за сприяння якої відбувається виставка, повідомила, що й надалі підтримуватимуть такі проекти.

У «Прощавай, Слово!..» зроблено акцент переважно на молодих ужгородських митцях. Один із них, Влад Габда, пояснює: «Те, що ми робимо, говорить: ми в пошуку. І це головне. Мене питали, чи означає це, що класика відійшла вбік і відтепер буде тільки таке мистецтво? Так от: таке мистецтво давно є класичним». Нас цікавила думка класиків, які відвідали виставку. 86-річний народний художник України Володимир каже: «Так, тут є кілька серйозних пошуків, робіт. Але переважно, це продукт думки, сьогодення, гра. Тільки зрідка доводиться стверджувати, що це мистецтво». Натомість закарпатська керамістка, заслужена художниця України Мирослава Росул вважає: «Тут більше думки, ніж роботи. Але цікаво». «Прекрасні враження. Я тут не ставлю собі питання: це мистецтво чи ні. Тут цікаве інше – формується нова мова. Ці митці народилися в інший період, тому тією мовою й намагаються говорити», – резюмує в коментарі нашому виданню ужгородський художник Павло Ковач.

Оксана ШТЕФАНЬО
Фото автора

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...