Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«УЖГОРОД

НЕВИГАДАНІ ІСТОРІЇ»

У прес-центрі ОДА презентували дуже цікаву з точки зору історії книжку нашої колеги-журналістки Тетяни Літераті – «Ужгород. Невигадані історії».

Тетяна зізнається, що над проектом працює вже три роки. В книжці вміщено 30 нарисів. Це – перші публікації про місто над Ужем. Насправді їх є 150. «Усі ці історії написані на основі розповідей різних головних героїв, архівних документів, краєзнавчої літератури та бібліотечних фондів. Це – результат кропіткої роботи та душевних переживань».

Тетяна розповіла, що в процесі дослідження того чи іншого будинку обласного центру в неї було багато перешкод. Довелося часто їздити в Берегово в держархів. Крім того, старші ужгородці, з якими спілкувалася, дуже обережні й боязкі. Багато цікавих фактів вони викреслювали з готової публікації. Мовляв, ви не знаєте, яка влада може наступити в Україні… Тетяна Літераті добре розуміє це покоління. Адже вони зростали в різних державах, тож і пережили всяке, в тому числі й чимало страшних епізодів.

«Ужгород. Невигадані історії» – це детектив, на мою думку. Прочитавши її за два дні, я зрозуміла: на Закарпатті народилася письменниця. Адже тут я знайшла для себе багато цікавинок, як-от із розділу «Старовинні міські аптеки» дізналася, що в Ужгороді була популярна «патика» під назвою «У Спасителя». 

Тетяна Літераті продовжує збір  матеріалів про старий Ужгород, шукає і відкриває дивовижні таємниці нашого міста. Спасибі їй за це. Успіху, Тетяно! Чекаємо на Ваші нові проекти!

Залишається додати, що «Ужгород. Невигадані історії» побачив світ у видавництві «Карпати» за кошти обласного бюджету – в рамках програми підтримки видання творів місцевих авторів. Як повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю ОДА Ярослав Галас, за її рахунок цьогоріч з’явилося вже 16 книжок, і до свята Миколая запланована презентація шести з них – дитячих.

Маріанна ШУТКО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...