Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Ужгородський університет

лідирує в командному заліку крайової універсіади

Нещодавно в ужгородському спорткомплексі «Юність» відбулися чергові етапи ХІV універсіади серед вишів Закарпаття ІІІ та IV рівнів акредитації. Студенти шести навчальних закладів змагалися в шахах, настільному тенісі та футзалі.

Із шахів у індивідуальному заліку студенти УжНУ Василь Орса й Наталія Федака вибороли «бронзу» та «золото». Ці дві нагороди дозволили Ужгородському національному університету посісти командне перше місце, залишивши позаду збірні Мукачівського держуніверситету та Закарпатського угорського інституту, які стали відповідно другими та третіми.

У настільному тенісі представники УжНУ вибороли 4 нагороди, три з яких золоті. Євген Гливка посів ІІІ місце в індивідуальному заліку, а Алла Пінзенник та Владислав Ребрик у особистих турнірах перемогли. Як у шахах, так і в настільному тенісі в командному заліку збірні університетів розташувалися в такому ж порядку.

У змаганнях із футзалу команди розподілили на дві групи. У групі А – Закарпатська академія мистецтв, Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ, Ужгородський торговельно-економічний інститут Київського національного технічно-економічного університету. До групи В увійшли колективи УжНУ, Карпатського інституту підприємництва Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» та МДУ.

Грали за коловою системою, переможці груп зустрічалися у фіналі турніру, а хто посів другі місця – розігрували «бронзу». У першій групі рівних не виявилося студентам УТЕІ КНТЕУ. Вони спочатку обіграли берегівців – 3:1, а у наступному поєдинку перемогли академістів – 4:0. У третьому матчі юнаки університету ім. Ф. Ракоці ІІ виграли в студентів із ужгородського мистецького закладу – 3:1. У групі В боротьба виявилася більш напруженою. МДУ переміг студентів «України» з рахунком 5:2. УжНУ розгромив тих же «підприємців» – 7:0. Тут було найгарячіше. Команду найбільшого вишу області вважали фаворитом не тільки групи, а й турніру. Та вже до 5-ї хвилини футзалісти УжНУ «горіли» суперникові 0:3. Здавалося, пахне сенсацією. Та все ж вони зуміли переламати хід двобою та зрівняти рахунок за декілька секунд до фінального свистка. І через кращу різницю забитих і пропущених м’ячів, саме ужгородці пробилися до головного поєдинку змагань.
Матч за «бронзу» звів команди з Берегова та Мукачева. Перебіг виявився напруженим до останніх секунд. Студенти МДУ зуміли двічі вразити ворота суперника на початку гри, відтак фізично «підсіли», що призвело до пропущеного м’яча. Берегівці відчули слабинку опонента й понеслися вперед, однак вихопити бодай нічию не спромоглися, отож 2:1 – і «бронза» дістається мукачівцям.

Матч за «золото» між УжНУ та УТЕІ КНТЕУ розпочався дуже активно: на 2-й хвилині «ужнівці» повели, та вже за хвилину рахунок зрівняли. Надалі на майданчику було видно лише збірну УжНУ, яка атакувала весь час, аж до фінального свистка. «Торговельники» хіба що кілька разів гостро вибігали в контратаки. «Ужнівці» завдали по воротах суперника понад 30 ударів, 20 із яких – цілили в рамку воріт. Проте забити не вдалося: 15 хвилин основного часу так і не виявили переможця. Тож – пенальті. Але лотерея теж виявилася напруженою, про що свідчить кількість ударів: кожна команда пробила по 8 разів замість 3-х регламентованих. Влучнішими були студенти Ужгородського ТЕІ, і підсумковий рахунок – 6:5.

Роман СЕНИШИН

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...