Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

УжНУ НАБЛИЗИВСЯ ДО ТОП-10 УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ

маємо свіжі рейтинги вітчизняних вишів

Інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA» сформувала і днями опублікувала перший рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2017 року. При його укладанні проаналізована статистична інформація з усіх вишів України, окрім військових (зі специфічними умовами навчання) та їх підрозділів.

Дані рейтингу поділені за кількома групами й містять статистичну інформацію про кількість зарахованих осіб на бюджет та контракт, до приватних ВНЗ, конкурс на одне бюджетне місце, кількість зарахованих, середній бал ЗНО вступників тощо.

За інформацією офіційного сайту УжНУ, минулого року до університету (разом із коледжем) зараховано рекордну за всю його історію кількість студентів – 5015. Ця цифра особливо значуща, якщо порівняти її з показниками інших вишів України. Що, власне, й відображає опублікований порталом «Освіта.ua» рейтинг.

Рейтингові таблиці «Вступники, зараховані на контракт» та «Вступники, зараховані на бюджет» визначають лідерів серед навчальних закладів, до яких було зараховано найбільшу кількість першокурсників для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань).

Отож підсумок: торік до Ужгородського національного університету на перший курс держзамовлення зараховано 736 студентів, що є 13-м показником в Україні серед 224 ВНЗ, яким держава в тому чи іншому обсязі довіряє підготовку фахівців коштом держбюджету. При цьому важливо назвати ще одну цифру: 12,74 – таким був конкурс на одне бюджетне місце в УжНУ під час вступної кампанії 2017-го.

Щодо зарахування на контрактну форму навчання, то тут результат ще вагоміший – УжНУ на 9-му місці серед 392 вищих навчальних закладів України. Минулого року сюди на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб зараховано 1332 першокурсників.

Також днями з’явилася інформація, що Ужгородський національний університет – на 12 місці серед вишів України за показниками наукометричної бази даних «Scopus». Про це свідчать відомості оновленого рейтингу вітчизняних ВНЗ, складеного у результаті наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками «SciVerse Scopus».

Станом на січень 2018 року до «Scopus» включено 161 виш України. Результати рейтингу базуються на цих показниках, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. «Scopus» постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів та сотні книжкових серій.

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша – показником, що базується на кількості наукових публікацій і їх цитувань.

За останній рік індекс Гірша УжНУ підвищився на 4 пункти – з 29 до 34. Завдяки цьому Ужгородський національний університет піднявся з 16 на 12-те місце в рейтингу, обійшовши Національний медичний університет імені О. Богомольця, Сумський ДУ, Український державний хіміко-технологічний університет та Прикарпатський НУ ім. В. Стефаника.

Цікаво, що майже 15% цьогорічних першокурсників приїхали навчатися в Ужгород із-поза меж Закарпатської області (переважно зі Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької). Цей факт, а також опубліковані результати рейтингів свідчать, що УжНУ має імідж успішного університету, в якому можна здобути якісну освіту.

Ярослав СВІТЛИК

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...