П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

УжНУ та мерія Ужгорода активізували співпрацю

На 2018-й запланували низку проектів, корисних і місту, і науковцям, і студентам

Забезпечити молоді можливість здобути якісну вищу освіту, успішно реалізувати себе й достойно жити в комфортному місті – таку мету поставили перед собою керівники Ужгородського національного університету та міськради. І почали її реалізовувати, стрімко активізувавши співпрацю. Вже цього року партнери запланували втілити низку ініціатив, які будуть цікавими та корисними і обласному центру, і науковцям, і студентам УжНУ.

Основні напрями співпраці окреслили на зустрічі робочих груп під керівництвом проректора УжНУ Мирослави Лендьел та заступника мера Олександра Білака. Сторони обговорили та сформулювали конкретні проекти на цей рік.

Природно, що університет і міськрада співпрацювали завжди. Однак активізація партнерства і вихід на значно продуктивнішу фазу відбулися у 2017-му. Торік у липні під час робочої зустрічі було окреслено основні напрями поглиблення співробітництва, визначено механізми реалізації напрацьованих ідей і пропозицій. Як показує час, усе йде за планом.

У жовтні в рамках відзначення 72-річчя УжНУ ректор Володимир Смоланка та керівник обласного центру Богдан Андріїв підписали меморандум про порозуміння та співпрацю між УжНУ та міською радою щодо виконання спільних проектів і програм розвитку. Урочиста церемонія  підписання відбулася в рамках «круглого столу» «Університет, місто, бізнес – партнерство заради розвитку».

– УжНУ є однією з «родзинок» нашого міста, – зазначив тоді Богдан Андріїв. – Ми завжди раді вітати студентів для проходження практики в структурних підрозділах міськради, найкращим будемо пропонувати роботу. Нам важливі фахові консультації науковців вишу і, наприклад, зараз представники біологічного факультету разом із колегами зі словацького Гуменного працюють над реалізацією проекту оновлення парку «Під замком». А загалом я переконаний, що маємо спільно працювати на імідж нашого міста й університету, створити умови, щоб молодь не виїжджала за кордон, а могла себе гідно реалізувати тут.

Логічно, що наступним етапом після підписання меморандуму стало напрацювання спільних пріоритетів і конвертація цікавих ідей у чіткі проекти.

Робоча група від університету, яка складається з фахівців центру інновацій та розвитку, відділу міжнародних зв’язків, центру сталого розвитку, центру інформаційних технологій та центру кар’єри УжНУ, запропонувала партнерам півтора десятка ініціатив, а представники мерії додали декілька власних ідей. У підсумку сформовано план співпраці на 2018- й, визначено відповідальних осіб за кожен із напрямів та графік реалізації проектів.

Зокрема УжНУ та мерія домовилися подавати спільні заявки на грантові конкурси (в тому числі міжнародні), започаткувати проведення Форуму міського розвитку за широкого представництва науковців та студентського активу, а також дати старт школі муніципального посадовця.

Крім того, партнери зацікавлені у стажуванні студентів у міській  раді. Важливо, що найкращі стажери в перспективі зможуть отримати перше робоче місце в муніципальних структурах і побудувати там власну кар’єру.

Мерія Ужгорода зацікавлена і в підтримці стартапів від студентів УжНУ. В університеті третій рік поспіль проходить конкурс студентських інноваційних проектів, і деякі з ідей вже навіть реалізовуються. Заручившись підтримкою влади, можна активізувати цей процес і втілити в життя ще більше цікавих ідей.

Також університет та міська влада домовилися розглянути пропозиції щодо надання стипендій мера Ужгорода кращим студентам та щодо організації на базі УжНУ Літнього університету для старшокласників міських шкіл.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка наголошує, що успішне партнерство іде на користь усім: «Сьогодні неможливо уявити собі окремо Ужгород без УжНУ чи УжНУ без Ужгорода. Мова не тільки про те, що університет є найбільшим в області колективом, який налічує 2700 працівників і понад 14 тисяч студентів. І не лише про те, що наші викладачі та студенти сплачують податки в бюджет і пожвавлюють економіку міста загалом. УжНУ – це інтелектуальний згусток  обласного центру, молода генерація, яка значною мірою формує його майбутнє. Імідж Ужгорода – це імідж університету. І навпаки. Тому я дуже радий, що нам останнім часом вдалося вийти на якісно новий рівень співпраці з міською радою».

До слова, нещодавно проректор Мирослава Лендьел та група науковців вишу взяли активну участь у міжнародній конференції «Муніципальний розвиток через міжнародну співпрацю», яка пройшла в Ужгороді за участі делегацій із кількох міст-побратимів – угорської Ніредьгази, словацьких Кошице та Міхаловце, польського Кросно, німецького Дармштадта, румунського Сату-Маре та ще кількох. Вони розповіли про досвід спів­праці університетів та громад у центральноєвропейському прикордонні на прикладі своїх проектів. Річ у тім, що УжНУ останніми роками надзвичайно активно розширює мережу міжнародних контактів і спільно з закордонними вишами бере участь у багатьох проектах (як наукових, так і освітніх). Університет зацікавлений у започаткуванні партнерських стосунків із вищими навчальними закладами міст-побратимів Ужгорода, щоб розширити коло можливостей для наших науковців та студентів. Добра нагода встановити такі нові контакти з’явиться цього року під час проведення ініційованого вишем першого Форуму міського розвитку, на який мерія планує запросити делегації всіх своїх міст-побратимів.

Ярослав СВІТЛИК

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...