Субота
17 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

В ДУШІ У НЬОГО —

лемківські начала…

Нещодавно друком у видавництві «Патент» вийшла книга авторства Михайла Ряшка під назвою «Скульптор слова з Лемківщини». Це художньо-публіцистичний нарис, рецензії та відгуки про Василя Мулесу— самобутнього письменника, публіциста, краєзнавця...

Ця книжка була задумана рік тому. «Я з головою поринув у Мулесові книжки, а їх у нього, нівроку, сім. Додайте до цього нариси, що мають неабияку художню цінність, етнографічні розвідки, фольклорні та публіцистичні статті в обласних часописах», — ділиться Михайло Ряшко.

З книги дізнаємося про життєвий та творчий шлях Василя Мулеси. Молодий письменник та журналіст свого часу подався на службу до Чопської митниці, якій віддав майже 20 років життя. Свій творчий шлях він розпочав у Перечині разом зі студійцями літературної студії імені самобутнього поета, що родом також з Перечинщини, Василя Діянича. Перші літературні проби побачили світ на сторінках районної газети «Радянське село» та обласних газет «Молодь Закарпаття», «Закарпатська правда».

Михайло Ряшко дає глибокий опис кожної з семи книжок Василя Мулеси та враження від прочитаного. Про молодого Мулесу сказано, що боявся фальшу в слові: «Василь жадібно шукав розмов з людьми, йому треба було не лише бесідувати, але й вчитися слухати, видіти й провидіти… Читав, як кажуть, запоєм усе, що трапить під руку».

Він гордо називає себе лемком, навіть заснував газету «Лемки Карпат» і є її редактором.

Анастасія НОЖКА.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 


...