Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

В ОБЛРАДІ ПІДПИСАЛИ РАМКОВУ УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ

між Угорським центром розвитку та ЄОТС «Тиса»

У суботу, 27 травня, в сесійній залі Закарпатської обласної ради за участі поважних гостей з Брюсселя, Угорщини, перших осіб Закарпаття – Геннадія Москаля та Михайла Рівіса, народних депутатів України Валерія Лунченка, Василя Брензовича та Роберта Горвата, голів облрад Полтавщини, Чернівеччини, Львівщини та Івано-Франківщини, крайових депутатів та інших запрошених відбувся масштабний презентаційний форум Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю «Тиса».

Модератор заходу заступник директора ЄОТС «Тиса» Юдіта Євчак наголосила: «Мета цього форуму – поінформувати про функції ЄОТС «Тиса», презентувати Інтегровану територіальну Стратегію розвитку, обговорити роль та перспективу, можливості підтримки об’єднання з боку ЄС та урядів України й Угорщини». Відтак присутнім представили поважних іноземних гостей, серед яких заступник голови комісії з питань територіального зближення та бюджету Комітету регіонів ЄС Петер Освалд, голова ЄОТС «Тиса» й загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак, депутат Європарламенту Андреа Бочкор, міністр національного розвит­ку Угорщини Міклош Шестак, заступник Держсекретаря з питань євроінтеграції канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Балаж Молнар, урядовий комісар з питань координації співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою (Угорщина) та Закарпатською (Україна) областями Іштван Грежа, депутат Державних зборів Угорщини, співголова групи з міжпарламентських зв’язків із Україною Дезев Віннаї, представник Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Рената Шіраіші, директор ЄОТС «Тиса» Андреа Сабоне Цап та інші.

У своїй промові голова ОДА Геннадій Москаль щиро подякував поважній делегації за приїзд на Закарпаття, наголосивши, що Брюссель та Угорщина засвідчили відкритість і прагнення до співпраці з Україною задля вирішення соціально-економічного розвитку територіальних громад через залучення інвестиційних проектів ЄС. «Євросоюз нещодавно надав Україні безвіз. Це знакова для нас подія. Нам залишилося здійснити ефективні реформи, дотримуватися євростандартів», – підкреслив він.

«За фінансової підтримки уряду Угорщини підготовлена інтегрована територіальна стратегія «Tisza EGTC», яка включає пропозиції щодо потенційних можливостей спільної реалізації соціальних, екологічних та інфраструктурних проектів. Презентація стратегії відбудеться також у Брюсселі», – зазначив Петер Освалд. А Оскар Шестак нагадав, що з часу заснування цього юридичного інструменту ЄС, покликаного розвивати співпрацю регіонів, «Tisza EGTC» є першим проектом в Україні, створеним між країною – членом ЄС та третьою країною, тобто прецедентом по суті.

Михайло Рівіс підкреслив: створення європейського територіального об’єднання відіграє унікальну роль для Закарпаття, яке стане майданчиком для відпрацювання нових механізмів та форм співробітництва України з ЄС за рахунок фінансування спільних транскордонних проектів. «Щиро вірю, що нинішній захід, у якому беруть участь високоповажні гості, а також широке коло лідерів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, принесе взаємну практичну користь. Забігаючи наперед, скажу: ЄОТС «ТИСА» – це молодий, водночас екстраординарний перспективний проект. Його реалізація дозволить нам залучити кошти ЄС для здійснення низки спільних проектів, спрямованих на вирішення найболючіших проблем територіальних громад Закарпаття», – наголосив очільник облради.

В ході форуму зазначалося, що нині ведеться інтенсивна робота щодо планування проектів, картування ресурсів, пошуку джерел фінансування. Підготовлено оптимальну базу даних транскордонних проектних пропозицій (близько 40), які містять проблемні питання з різних сфер, зокрема щодо розвитку прикордонної інфраструктури, реконструкції існуючих та будівництва нових пунктів пропуску і під’їзних доріг до них на держкордоні з країнами – членами ЄС, енергетики, лісового господарства, освіти, туризму, охорони здоров’я, а також соціальних об’єктів, водоканалів, очисних споруд, охорони, створення нових робочих місць, збереження культурної спадщини тощо. Готується аудит спільних можливостей щодо участі «Tisza EGTC» у всіх програмах транс­кордонного співробітництва у рамках співпраці Україна – ЄС на 2014 – 2020 роки. Вже в процесі підготовки низка важливих інвестиційних проектів.

Завершилося дійство церемонією підписання рамкової угоди про співпрацю між Угорським центром розвитку та ЄОТС «Тиса», повідомляє прес-служба облради.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...