П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

В один потужний гірськолижний бренд

ув’яжуть Сколівський та Міжгірський райони

19 лютого в облраді відбулися урочистості з нагоди відкриття офісу представництва асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» в Закарпатті, який очолив крайовий депутат Василь Худинець.

Асоціація, членами якої є  62 органи місцевого самоврядування й із них 11 – із нашого краю, діє10 років. Її місія – формування політики розвитку Карпат на підставі співпраці публічного, приватного  та неурядового секторів. Передумовою відкриття представництва у нас стали спільні проекти в рамках програми «Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020».

У рамках заходу відбулася й розширена нарада з обговорення будівництва дороги між с. Верхній Студений Закарпатської та с. Хащованя Львівської області. Наголошувалося, що Сколівський та Міжгірські райони є центрами гірськолижного спорту та туризму й характеризуються значним рекреаційним потенціалом. Однак прямі транспортні зв’язки між ними відсутні. Дістатися від одного до іншого можна лише подолавши понад сто кілометрів за трасою. Зручний автомобільний зв’язок, що сполучатиме гірськолижні курорти Тисовець, Орявчик, Плай, Славськ, Волосянка, Пилипець, реально, відновивши історичний шлях між  селами Хащовня та Верхній Студений. Це дасть змогу ув’язати два райони в один потужний гірськолижний проект – треба тільки побудувати 12 км сучасного шляху між ними.

Львівські представники приїхали з твердим переконанням, що цей проект – взаємовигідний. «Карпати мають бути територією без кордонів у плані доступності до них туристів», – заявив голова Львівської облради Олександр Ганущин, який водночас очолює  правління асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».

Михайло Рівіс подякував  партнерам за приїзд у наш край та зазначив: уже потрачено чимало часу й ресурсів на те, аби допомогти громадам із комплексного розвитку інфраструктури двох унікальних туристичних територій. І додав, що необхідно  скласти план дій, визначити пріоритетні завдання на близьку й подальшу перспективи, строки та відповідальних виконавців.

Своїм баченням поділилися й інші учасники наради – директор департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Денис Ман, начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга, керівник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович, голова Славської селищної ради (Львівщина) Володимир Бега. Серед їхніх пропозицій – проходження за потреби процедур відчуження земель від лісового фонду, проведення проектних робіт, виготовлення проектно-кошторисної документації з погодженими частками фінансування, експертизи тощо. Йшлося також про необхідність підписання меморандуму про співпрацю між Львівською та Закарпатською областями, де варто прописати спільні дії щодо будівництва нової дороги Хащованя – Верхній Студений. Адже, на переконання учасників наради, це стане  спільним туристичним  брендом двох сусідніх дружніх областей.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...