Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

В Ужгороді може з’явитися нова площа

Владика Мілан та громадський діяч, дипломат і науковець Ален Панов ініціювали конкурс на облаштування площі напроти греко-католицького кафедрального собору на вулиці Капітульній в Ужгороді. Як повідомлялося раніше, у співпраці з єпархією Ален Панов оприлюднив намір збільшити площу Бачинського. А фактично — її створити. Адже нині «площею» насправді є проїжджа частина та постійно зайнятий стихійним паркінгом тротуар, що унеможливлює спокійне споглядання собору, як це є у містах Європи.

Для цього разом з родиною Ален Панов викупив приватну ділянку біля кафедрального собору, щоб… подарувати її мешканцям Ужгорода у вигляді розширеної площі.

Інша частина майбутньої площі (у разі успішного втілення пропонованого проекту) перебуває у власності міста та області. Наразі ця територія захаращена гаражами, порослими травою, а також дикорослими рослинами. Ініціатори проекту сподіваються на співпрацю у цьому питанні з владою, яка, сподіваються, посприяє облаштувати на ній зручну сучасну площу.

Стосовно конкурсу, його організаторами є владика Мілан, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії та Ален Панов, голова Закарпатського осередку спілки дипломатів України. Конкурс триватиме до 31 липня. Після визначення переможців відбудуться громадські обговорення поданих проектів. Власне бачення щодо майбутнього вигляду площі слід надсилати за адресою: Ужгород, пл. Бачинського, 1, управління Мукачівської греко-католицької єпархії.

Мета оголошеного конкурсу — облаштування території, що забезпечить панорамний огляд кафедрального собору. Крім того, йдеться про встановлення тут пам’ятника імператриці і королеві Марії-Терезії Габсбург. Саме вона свого часу визнала самостійність Мукачівської греко-католицької єпархії та перенесла її центр в Ужгород, давши значний імпульс розвитку міста.

Одним з головних завдань проекту є підкреслення величі кафедрального собору відповідною площею, що розташована напроти нього. Автори конкурсних проектів повинні подбати про уникнення дисонансу з історико-культурним та архітектурним середо­вищем Замкової гори й виконати генплан території з врахуванням місць для відпочинку людей і проведення традиційних обрядів.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...