Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

В УЖГОРОДІ ПОКАЗАЛИ СТРІЧКУ,

яку по всій Україні демонструватимуть на День незалежності

Увечері 4 серпня в ужгородському кінотеатрі «5 елемент» із аншлагом відбувся допрем’єрний показ української стрічки «Червоний», у якій грає актор нашого обласного драмтеатру Олександр Мавріц.

Події відбуваються 1947 року. В основі сюжету – історія воїна УПА Данила Червоного з позивним Остап, який потрапляє в один із сталінських концтаборів, де зіштовхується з нелюдськими умовами каторги, переслідуванням кримінальних ватажків. Однак відважний патріот протистоїть репресіям начальника табору й піднімає повстання.

Історія пронизана кількома сюжетними лініями, одна з яких – кохання. У страшній м’ясорубці гине чимало прихильників сталінського режиму та борців за незалежну Україну. Однак наприкінці фільму в почуттях глядачів перемагає надія.

Ужгородці емоційно реагували на сюжетні перипетії: разом із головним героєм підспівували повстанську пісню, активно аплодували, сміялися, не обійшлося й без сентиментальних сцен.

Напередодні сеансу творчий склад знімальної групи фільму зустрівся з глядачами. Режисер Заза Буадзе, автор сценарію Андрій Кокотюха та актор Олександр Мавріц розповіли про зйомки, які відбувалися в Кривому Розі. А. Кокотюха, чий однойменний роман і покладений у основі сюжету (екранізовано 3-тю частину твору), поділився цікавими фактами про фільм. Наприклад, під час зйомок використали 4 тисячі патронів; для більшості акторів, які були з 7 міст України, ця стрічка виявилася дебютною; у ній є півсотні персонажів; кастинг тривав 3 місяці, головного героя вибрали відразу; восени стрічку планують показати й за межами України; у вересні почнуть зйомки іншої частини трилогії.

Олександр Мавріц

Ужгородці поділилися враженнями із творчим складом знімальної групи після показу стрічки. Незважаючи на пізню годину, захоплені глядачі обговорили найцікавіші моменти сюжету, гру акторів. Відзначили й високий талант Олександра Мавріца, провідного актора Закарпатського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв, який зіграв роль начальника концтабору майора Абрамова, проти котрого повстають в’язні. Закарпатці висловили й емоційні враження від гри головного героя стрічки – Данила Червоного, роль якого виконав Микола Береза.Повнометражний художній фільм-драму зняли за підтримки Держ­агентства України з питань кіно. Допрем’єрний показ в обласному центрі Закарпаття відбувся за підтримки Ужгородської міськради. А фіційна прем’єра «Червоного» в кінотеатрах – 24 серпня, на День Незалежності України. Режисер Заза Буадзе висловив важливість синергії знімальної групи та глядачів, адже зауважив, що війна не припинялася з часів, які відображені в стрічці, тож відстоювати позицію українці повинні й на екранах. Тому гаслом і є «Боротьба, що триває досі», повідомляє прес-служба Ужгородської міськради.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 

Навіґація

...