Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

В УЖГОРОДІ ЗБИРАЮТЬСЯ ВІДНОВИТИ інтернаціональне кладовище

Про це йшлося цього тижня на нараді під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації, голови обласної комісії з увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Ігоря Свища.

Ескіз оновленого військового кладовища в Ужгороді (вулиця Тимирязєва), створений відомим українським архітектором Ларисою Скорик, її учасникам представив відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна пам’ять» Ярослав Жилкін. За його словами, він не є остаточним і в процесі майбутніх обговорень його можна буде змінювати. Однак основна ідея архітектурного проекту вже зараз дозволяє говорити про необхідні роботи та матеріали.

Так, за планами його ініціаторів та авторів, оновлене кладовище має перетворитися на масштабний пам’ятний комплекс, до якого входитиме більше тисячі могил (саме стільки загиблих учасників бойових дій, за попередніми даними, поховано на території нинішнього цвинтаря), каплиця та відповідно оформлена прилегла територія.

Частково зміниться і рельєф кладовища. Оскільки територія, на якій поховані солдати, є доволі похилою, для нових пам’ятників підготують спеціальні тераси. Важливим моментом є також відмова від глибинних земельних робіт. Заплановано використати геосканер, який допоможе визначити точні місця поховання, аби встановити надгробні плити. Їх пропонується виготовляти із закарпатського сірого граніту. Вони матимуть однакову форму та відрізнятимуться тільки написами.

За словами Ярослава Жилкіна, фінансування цього проекту розпочнеться вже цьогоріч. Перші кошти за рахунок державного бюджету будуть на умовах тендеру виділені на проведення підготовчих планувальних робіт. За рішенням Державної міжвідомчої комісії фінансування цього проекту входить до комплексу заходів щодо підготовки до відзначення в серпні 2014 року 100-х роковин від початку Першої світової війни. Орієнтовно його вартість складе близько 2,5 млн. грн. Надалі ж до співфінансування планують залучити й уряди країн, громадяни яких поховані на цьому цвинтарі. Поки що відомо про 11 держав — учасників проекту.

Зараз він проходить стадію обговорення та підготовки проектної документації. Попереду – круглі столи з представниками зацікавлених країн, лідерами конфесій, представники яких проживають в області, громадські обговорення та, що особливо важливо, розгляд проекту у виконкомі Ужгородської міської ради. Проте, як пояснив міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, особливих труднощів на цьому етапі виникнути не повинно. На думку міського голови, будівництво подібного меморіального комплексу приверне до Ужгорода увагу мандрівників з багатьох країн світу і стане хорошим поштовхом для розвитку туристичної сфери.

— Нині завдяки зусиллям громадських організацій та органів влади у нас є можливість гідно вшанувати пам’ять солдатів, що загинули на фронтах Першої світової. Незалежно від сторони, на якій вони воювали, та країн, чиї інтереси відстоювали. І ми зобов’язані докласти всіх зусиль, щоб цей проект завершився успішно. Сподіваюся, роботи розпочнуться уже найближчим часом і закарпатці підтримають цю ініціативу, — зауважив Ігор Свищо.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2013
 

Навіґація

...